dit geheel in lijn met de verwachtin gen bij het bestuur. Na dit gesprek ging Wim voortvarend aan de slag: route uitstippelen, bepalen waarheen het gaat en tijdpad vaststellen en op basis daarvan een stappenplan. Al snel werd besloten dat de datum 1 januari 2003 niet haalbaar was. Als nieuwe da tum werd het Geodesia congres van ok tober 2003 geprikt. Met die deadline kon Wim aan de slag. Daarnaast moest GIN zelf 'zichtbaar' worden voor de toekomstige leden, onder meer via technisch gerichte secties, en werd een werkgroep PR&communicatie opge richt die de introductie van GIN (tijd schrift, website, nieuwsbrieven, logo's) moest begeleiden. Ook werd snel dui delijk dat de juridische route er een zou zijn van fuseren in plaats van op heffen en opnieuw oprichten. Al deze aspecten (en andere) werden netjes in een plan van aanpak beschreven en vervolgens onder aanvoering van Wim uitgevoerd. Er was wel sprake van enige verbazing bij Wim over de oorspronkelijke ver wachting bij het interim bestuur dat een en ander min of meer vanzelf zou gaan. Met name de verenigingen met alleen institutionele leden hadden de ze ietwat ideologische instelling. Achteraf zijn de verschillende leden vergaderingen waarin de fusievoors tel len moesten worden goedgekeurd pri ma verlopen. Echte dwarsliggers heb ben zich daar niet laten horen. De eerste opdracht voor Wim was het opstellen van het plan van aanpak. Die opdracht liep tot september 2002 en werd verlengd tot januari 2003. Daar na heeft het bestuur Wim gevraagd om dit plan in de uitvoering te begelei den tot oktober 2003. Het interim be stuur is terecht enthousiast over de re sultaten en heeft een inmiddels gepen sioneerde Wim gevraagd ook in 2004 als adviseur en interim trekker betrok ken te blijven bij GIN. Grootste uitda ging hierbij is voor Wim dat "Het GIN- bedrijf in financieel, administratief en bedrijfsmatige zin 'als professionele organisatie moet gaan werken.' Denk hierbij bijvoorbeeld aan het tijdschrift en de ledenadministratie. Binnenkort moeten plusminus vierduizend leden zich kunnen identificeren met het nieuwe GIN. Het tijdschrift is hierbij een belangrijk gege ven en punt van herkenning. Daarnaast moeten de verschil lende activiteiten van de diverse verenigingen vooral blij ven bestaan. De reisjes, studiedagen, borrels en de zoge noemde geo-rotary moeten zeker worden voortgezet. Hier door kunnen ook de genoemde 'verschillen' blijven bestaan en toch iets toevoegen aan het grote GIN-geheel." In alles wat GIN gaat doen moet volgens Wim ruimte zijn om 'elkaar te ontmoeten'. Door deze contacten ontwikkel je je als professional beter en sneller en dat komt weer ten goede aan je directe werkomgeving. Op haar beurt zal daardoor het geo-werkveld qua inhoud en aanzien groeien. Deze 'ontmoetingen' moeten vooral gepaard gaan met zo als Wim dat noemt "pittige discussies tussen en binnen de bloedgroepen. Maar altijd met open vizier, respect en zon der blokkades." Er is door het dagelijks bestuur en Wim meer dan een jaar intensief samengewerkt. "De wisselwerking tussen denkers en doeners was hierbij zeer prettig en noodzakelijk. De den kers kwamen met de ideeën en de doeners met de gestruc tureerde aanpak en uitvoering. Het is dan ook belangrijk dat het nieuwe bestuur een goede mix van denkers, doeners en stuurlui zal krijgen." Op de vraag of een jeugdigere implementatiemanager een zelfde resultaat zou hebben bereikt, antwoordt Wim, zon der pretenties: "Nee, met onvoldoende senioriteit en te wei nig netwerk had een goede vertrouwensbasis ontbroken bij de totstandkoming van GIN." Contacten met, en een open communicatie tussen, jong en oud, hoog en laag hebben Wim zeker geholpen als implementatiemanager GIN. En om met de woorden van Wim af te sluiten: "Vanaf oktober 2003 zijn het de leden die zelf actief GIN moeten beleven en uitdragen." Handen uit de mouwen! CEO-INFO 2003-0

Geo-Info | 2003 | | pagina 27