Het gebeurt niet vanzelf Een gesprek tussen de voorzitters van de NVK en Geo desia, als reactie op een initiatie! tot de oprichting van een (commercieel) concurrerend tijdschrift, is in zijn beleving de start geweest van een langdurig traject, dat heeft geresulteerd in de oprichting van GIN. Nadat eerdere pogingen tot een fusie in het verleden niet gelukt zijn, gaan Geodesia en de NVK, samen met een aantal anderen, nu wel gezamenlijk verder. Na een optimistisch begin bleek het tempo van de voortgang toch erg laag te liggen. "Drie jaar is één jaar langer dan gepland, maar het was al werkende weg niet te doen voor de bestuurders, voor wie dit tocli een bij baan is," zegt Leen bijna verontschuldigend. Een bijbaan die de afgelopen jaren heel veel tijd heeft gekost, naast de gewone baan die de bestuurders ook hebben. "We hebben de hoeveelheid werk onderschat, de juridische aspecten, in schakelen van accountants, het overwinnen van weerstand. Vaak werd gedacht (of gehoopt) dat de meer technische as pecten, zoals financiën en notariële aktes, wel vanzelf zou den gebeuren, maar helaas, zo is dat niet." Pas toen Jos Löwik van de WL met het idee kwam om Wim Eimers als "projectleider" aan het werk te zetten, kwam er wat meer schot in. Er is uiteindelijk gekozen voor het Geo desia congres 2003 als markeer-moment. "We hebben heel lang gezocht naar consensus op alle punten, maar op een gegeven moment prik je een datum en dan werk je daar ideeën uitwerken en laten bloeien. naar toe. En dan moetje wel eens wat kunstjes uithalen om dat dan waar te maken," zegt Leen met een blik die uit straalt dat hij dit wel een goede aan pak vindt. De resultaten van Wim be schrijft hij als bewonderenswaardig, zijn degelijkheid en de vele keren dat hij ons geruststelde dat het allemaal wel zou lukken worden geroemd. "Zo konden we het tempo er in houden. Als het te lang gaat duren, verloopt het momentum, en dan kom je er hele maal nooit meer," is zijn stellige uit spraak. Het proces is zeker niet rimpelloos ver lopen. Zo is Leen geschrokken van de kritiek van de WL in voorjaar 2002, toen Jos Löwik op de rem ging staan en de zaak even op scherp stelde. Achteraf was dat wel goed, en ook nodig, maar op dat moment... Ook weerstand van mensen in de zijlijn die bang zijn kwijt te raken wat ze nu hebben, die Leen Murre voelt zich één van de peetvaders van GIN, en staat met enige trots aan de wieg van de nieuwkomer. Op de vraag waar dan de petemoei is, verzucht hij dat vrouwelijke bestuursleden ook in GIN-gelederen helaas dun gezaaid zijn. Het huidige bestuur is dan ook voorzichtig samengesteld uit de voorzitters van de participerende verenigingen. Met als risico dat er alleen trekkers met visie zijn, en een gebrek aan doeners, die alle mooie Interview met Leen Murre, voorzitter Geodesia Peter van de Crommert en Irwin van Hunen, redacteuren. CEO-INFO 2003-0

Geo-Info | 2003 | | pagina 28