aero» aeroGRID Literatuur [1] Kruijf, J.C.P. de, Waar leer ik geo- informatie? Geodesia 2003 nr. 6, p. 247-260. [2] Scheepers, H., Het nieuwe stu dieprogramma landmeetkunde in het mbo, Geodesia 2001 nr. 5, p. 228-232. [3] Kenselaar, F. en M.G. Vosselman, Bachelors en masters leren inte greren in projecten, Geodesia 2001 nr. 10, p. 460-469. 34 De masteropleiding Geo-information Science in Wageningen De Wageningse twee-jarige voltijdse masteropleiding geo-informatiekunde is een academische opleiding, die zich richt op het oplossen van ruimtelijke vraag stukken op het gebied van de omgevingswetenschappen. De opleiding is in zijn huidige vorm gestart in 1999 en trekt jaarlijks tussen de 20 en 30 studenten met een Nederlandse of internationale BSc-opleiding of een voltooide HBO-opleiding. De cursussen worden gegeven in het Engels en het is voor de studenten mogelijk zich in de vrije keuze individueel té profileren met vakken uit Wageningen of daarbuiten. De instroom is gevarieerd zowel naar herkomst (Nederland, Europa en rest van de wereld) als naar achtergrond (omgevingswetenschappen, maat- schapijwetenschappen, (geo-) informatica). Centraal in de opleiding staan het analyseren van ruimtelijke omgevingsvraag stukken, het bedenken van specifieke of generieke oplossingen, het implemente ren van deze oplossingen in een ICT-omgeving en geo-informatiemanagement. Het eerste jaar van de opleiding bestaat naast vrije keuze uit vakken als remote sensing; spatial data infrastructure; spatial modelling and visualization; remote sensing and GIS integration en geo-information tools. Men kan zich profileren met vakken als spatial statistics, data management, kwantitatieve modelleervak ken of geavanceerde vakken uit andere opleidingen. Ook een academisch master- cluster maakt onderdeel uit van het programma, waarbij beroepscompetenties geoefend worden in workshops en een interdisciplinaire case. Het tweede jaar van de opleiding bestaat uit een afstudeervak (8 maanden) en een stage. Uit re cent onderzoek blijkt dat afgestudeerden vooral terecht te komen in beleids functies, in onderzoeksfuncties (fundamenteel en toegepast) en als geo-informa- tiekundig specialist zowel bij de overheid als in het bedrijfsleven. Meer algemene informatie is te vinden opwww.wau.nl. Specifieke informatie over vakken en de digitale leeromgeving, is te vinden op www.geo-informatie.nl Geheel Nederland in 50cm resolutie! NIEUW! Kleinschalig of grootschalig, altijd een product op maat! NL2003 Aerodata Int. Surveys Roosendaal. NLTel. ♦31.(0)165.39.67.16 Fax. *31.(0)165.53.06.23 Deume, België Tel. +32.(0)3.287.00.30 Fax. +32.(0)3.287.00.38

Geo-Info | 2003 | | pagina 36