§1 9 12 18 20 24 26 28 30 36 Philip Reedijk En zo is het gekomen Simulatie van de waarnemingen Geen dag zonder kaart - Interview met Ad van der Meer W. Kamphorst Kadaster 1832: in de lucht GIN op het Congres Opleiding in geo-informatie Geo-informatie Honduras IN f Bestond ft* a""-!* 1 drs. M. Langer Kaarten op internet Het gebruik van kaarten op internet is afhankelijk van een aantal factoren. Deze bepalen de wensen ten aanzien van de functionaliteit van de kaart op internet. Deze wensen zijn onderzocht, met behulp van een daarvoor geschreven applicatie. dr.ing. W. Verhoef Weergave van GIS-informatie via aardobservatiemodellen verschaft in principe de mogelijkheid te voorspellen hoe objecten er uitzouden zien als ze vanuit de lucht of de ruimte zouden worden gezien. Wanneer deze gesimuleerde beelden vergeleken worden met actuele opnamen, ontstaan interessante mogelijkheden, zoals het verbeteren en actualiseren van GIS-informatie. Bert-Jaap Koops Begin 2001 stelde de toenmalige staatssecretaris geld beschikbaar om de archieven van het Rijk op gemakkelijke wijze via internet toegankelijk te maken. Nu zijn alle 17.000 minuutplans en de OAT's beschikbaar, en kan de kadastrale situatie van 1832 via internet geraadpleegd worden. Peter van de Crommert en Irwin van Hunen Verschillen moet je koesteren Interview met Wim Eimers Peter van de Crommert en Irwin van Hunen Het gebeurt niet vanzelf - Interview met Leen Murre Auteur ir. F. Kenselaar Uit het brede aanbod van opleidingen, wordt een zestal bekende en minder bekende opleidingen op het gebied van geo-informatie beschreven. ing. J.B. Koers MSc In Honduras, een van de armste landen in Midden-Amerika, groeit het besef dat een goede geo- infrastructuur nodig is om economische groei en verantwoord natuurbeheer te ondersteunen. De toenemende politieke aandacht en financiële ontwikkelingshulp hebben een aantal programma's in gang gezet die dit bevorderen. Peter van de Crommert en Irwin van Hunen 4 0 Het bloedgroepensyndroom bestrijden - Interview met Henk Ottens dr. M. Crothe 42 Geo-ICT op koers! De vraag naar geo-informatie stelt steeds hogere eisen aan snelheid en kwaliteit. Een aantal Geo-ICT ontwikkelingen wordt beschreven, die bijdragen aan verbetering van kwaliteit, efficiency en onderhoudbaarheid van geo-informatie-databases en -systemen. Peter van de Crommert en irwin van Hunen 48 We bestaan! GIN begint! - Interview met Menno-Jan Kraak ir. H.W. de Wolff 50 Nieuwe regels ruimtelijke ordening Sinds 1999 wordt gewerkt aan een fundamentele herziening van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Wijzigingen liggen op het terrein van de verbetering van de afstemming van procedures, versterken van ruimtelijk samenhangende besluitvorming en bewerkstelligen van meer daadkracht, besluitvaardigheid, doelmatigheid en helderheid bij overheidsbesluiten. GEOINFO 1

Geo-Info | 2003 | | pagina 3