Eimers als procesmanager. Uiteinde lijk bleek dat gewoon verschrikkelijk nodig en nuttig. Dus een soort van noodzakelijke tegenslag. Zonder Wim waren we vast verzopen in de juridi sche en financiële zaken. De aanpak van Wim kan duidelijk zijn waarde ring wegdragen, want hij vervolgt "Wij, de trekkers van de kar, hadden het veel te druk om alle details uit te zoeken en te regelen. 'Tijdens de ver bouwing gaat de verkoop door', ofte wel tijdens het oprichten van GIN gin gen werk, huishouden en het werk voor de oude verenigingen gewoon door. De tucht en het straffe tempo van Wim waren gewoon nodig. En zijn professionele aanpak gaf mij toch veel bevrediging. Er is ook nooit meer teruggekomen op genomen besluiten. Gelukkig bestond het Dagelijks Be stuur uit mensen die het gezamenlijke doel GIN boven de belangen van de ei gen verenigingen stelden." Als we willen weten wat volgens Henk de kern van GIN is, komt hij tot een ge heel eigen analyse. "Geo-informatie is de afgelopen decennia opgekomen, en kon lang bediend worden vanuit de traditionele organisaties in de geode sie en de toepassingsgebieden. Maar de overlap tussen deze organisaties en het belang van de geo-informatie ga ven deze activiteiten zoveel inhoud en eigenheid dat een aparte organisatie nodig werd. De technologie is zodanig in beweging dat geo-informatie niet goed binnen de toepassingsgebieden te organiseren is." Over de verre toe komstvan de geo-informatie - en daar mee GIN - is Henk minder stellig. "Over twintig jaar is het misschien niet meer zo zinnig om één vereniging te hebben. Dan kan de nadruk weer lig gen op de verschillende toepassingsge bieden. Het huidige essentiële en unie ke van GIN is in ieder geval dat het de technologie van GIS en de inhoud van de toepassingsgebieden bijeen brengt in één organisatie." De toekomst zal eerst consolidatie brengen, stelt Henk. "We zijn nu al breed samengesteld en er zitten er nog een paar in de wachtkamer. Ik ver wacht niet dat er nog meer bijkomen. We moeten nu zorgen dat alles goed gaat draaien. We zijn weliswaar suc cesvol geweest om de clubs over de streep te trekken, maar zullen toch nog heel wat energie moet stoppen in het be strijden van het bloedgroepensyndroom We zullen de sec ties regelmatig moeten evalueren, kijken of we secties moe ten samenvoegen of nieuwe secties moeten maken. De le den moeten de komende tijd maar eens nagaan waar ze zich binnen GIN het beste thuis voelen. Voorlopig biedt GIN een breed aanbod en een helder aanbod." Als we doorvragen over de toekomst van GIN, en of er meer is dan alleen consolidatie, schiet Henk eerst in de verdedi ging. "We zullen GIN eerst op de kaart moeten zetten en maar zien dat het geaccepteerd wordt door de leden. Voor lopig hebben we alleen de 'benefit of the doubt' De dingen die we doen moeten nuttig, zinnig en prettig zijn. Want er zijn zoveel andere leuke dingen in het leven van de leden. We moeten hopen dat er een groep actieve leden ontstaat die de club en de activiteiten gaan dragen." Maar, al gauw geeft hij toe dat er meer moet zijn dan alleen de interne blik. "Naar buiten toe moeten we ons waarmaken als dé ver tegenwoordiger van geo-informatie, naar bedrijven, het onderwijs en de rest van de maatschappij. En dat zal best lastig zijn, we zijn een nieuwe organisatie die zich nog moet bewijzenWe moeten goed nadenken hoe we dat stra tegisch aanpakken, want er zijn al de nodige andere partij en en acties, zoals de Ravi en de NCG. We moeten ons, denk ik, richten op een paar belangrijke zaken, zoals onderzoek programma's en het onderwijs. En proberen ons ook tot het grote publiek te richten, bijvoorbeeld door actief te zijn rond de jaarlijkse GIS-dag." Aan het einde van het gesprek nogmaals terugkijkend op het hele fusieproces vallen hem nog twee dingen op. "GIN wil de wetenschap en de praktijk aan elkaar koppelen. In het Dagelijks Bestuur is deze combinatie weerspiegeld. De praktische zaken werden opgepakt door Wim en Leen, ter wijl Mcnno-jan en ik ingingen op de conceptuele proble men. Een combinatie die niet alleen goed maar ook heel prettig werkte. En de remmers zijn eigenlijk niet in beeld gekomen. Achteraf hebben we eigenlijk nergens serieuze oppositie ondervonden. Blijkbaar is het ontstaan van GIN zo evident, dat iedereen zich misschien wel kritisch maar vooral ook constructief opstelde." CEO-INFO 2003-0

Geo-Info | 2003 | | pagina 43