oranjewoud Dimensie geven aan informatie gedetailleerde en veelzijdig bruikbare Voortraject Contact Literatuur [1] Ruimte voor Geo-informatie, Ex pression of interest in het kader van ICES/KIS3, 2001 Er is de afgelopen driejaar enorm geïnvesteerd in het aan- vraagproces. Voor 1 september 2001 werd de Expression of Interest ingeleverd [1]. Op 17 februari 2003 werden het en gelstalige Bsik-voorstel ingediend [2]. Ruimte voor Geo-in formatie ambieerde toen 33,1 miljoen euro aan stimule ring, mede op basis van ontvangen 'Expressions of Interest for projects'. Binnen 40 weken daarna moesten de penvoe rende ministeries de Bsik-uitslag bekend maken. Dat ge beurde iets later: op 28 november 2003. De websites www.ravi.nl en www.iceskisruimte.nl speelden een informatieve rol. Specifiek voor Ruimte voor Geo-infor matie leidde toetsing in het veld door publicaties, work shops en analyse tot handhaving van de zes deelprogram ma's uit de Expression of Interest. Voorafgaand aan het kabinetsbesluit draaide ook de lobby en geruchtenmachine op volle toeren. "Groot bedrag uit 'kennispot' niet gebruikt," zo kopte het Financieel Dagblad van 16 oktober 2003 al. Op 24 oktober zou het kabinet aan vankelijk besluiten. Dat ging niet door, maar Achter het Nieuws maakte toen al een negatief advies (inzake radio- sterrekunde) bekend. Voor Ruimte voor Geo-informatie niets van dat alles, al waren de ups-and-downs van de tus sentijdse adviezen ook enerverend. Als contactpunt voor de stuurgroep Ruimte voor Geo-infor matie geldt de stichting Ravi Netwerk voor Geo-informatie, kwartiermaker Henk Lenaers, Postbus 508, 3800 AM Amersfoort. Zie ook www.ravi.nl en voor het geheel van de vijf 'ruimteprogramma's': www.ken- nisruimte.nl [2] Space for Geo-information, Bsilc kwowledge project proposal, 2003 [3] A.M. den Boer, 'Space for Geo-infor mation vraagt investeringsimpuls van 33,1 miljoen, in: Geodesia 2003- nr. 4, p. 180-182. Doelstelling "Een upgrading van de nationale geo-in- formatie-infrastructuur door verbetering van de huidige situatie en het introduce ren van noodzakelijke innovaties voor de toekomst. Er zal worden samengewerkt vanuit 'geo-science' en 'geo-practice'." Uit: Bijlage hij brief van minister mr L.J. Brinkhorst (EZ) <tan de Tweede Kamer d.& 28-11-2003 1 Van oudsher probeert de mens vat te krijgen op de wereld om zich heen. Waar de eerste inspanningen zich vooral richtten op het in kaart brengen van de omgeving, gaat het nu meer om het optimaliseren van de reeds aanwezige informatie en het intelligent omgaan met gegevens. Overal waar plannen worden ontwikkeld, werken worden uitgevoerd en gebieden worden beheerd, neemt de vraag naar informatie toe. Oranjewoud Object Informatie voorziet voortvarend in de groeiende - fD behoefte aan een efficiënte inwinning en verwerking van gegevens. Dimensie in informatievoorziening? Kijk op www.oranjewoud.nl Heerenveen Deventer Almere Capeüe a/d ijssel Goes Oosterhout Geleen GEO-INFO 2004-1

Geo-Info | 2004 | | pagina 44