De Prekwalificatieprocedure voor grootschalige fotogrammetrische werkzaamheden in vogelvlucht. gaan doen maar die willen dan wel eerst even weten hoeveel ze daarin moeten gaan investeren, zowel in ken nis, tijd als materiaal". Tenslotte kwam er een procedure uit die niet onder doet voor de procedure die wordt gevolgd voor een ISO-certifï- cering. Alleen deze gaat dieper in op de materie met al het daarvoor beno digde kennen en kunnen. De commissie werd samengesteld uit deskundigen van verschillende disci plines: een materiedeskundige, een be drijfseconoom en een jurist. Om beur ten fungeerden het Kadaster en de MD als voorzitter. Belangrijk, naast ken nis, was de onafhankelijkheid van de commissie; ieder lid opereerde daar om, onder geheimhouding, op per soonlijke titel. Er werd begonnen met het opzetten van richtlijnen voor de beoordeling en criteria waaraan een bedrijf minimaal zou moeten voldoen. Met deze prekwalificatierichtlijnen ge wapend kon de commissie de markt op Bij de gepre- kwalificeerde bedrijven zijn momenteel o.a. 15 fotovliegtuigen beschikbaar. Opnamecamera in fotovliegtuig. 1. Schriftelijke aanmelding bij Kadaster en/of de MD met ver melding soort product 2. Aanmelding wordt bevestigd. 3. Kadaster en/of MD vraagt advies aan haar Adviescommissie. 4. Bedrijf wordt uitgenodigd voor gesprek met Adviescommissie. Procedure, criteria en voorwaarden e.d worden besproken. Uitgebreide vragenlijst wordt doorgenomen en moet worden ingevuld (37 vragen). 5. Bedrijf stuurt ingevulde lijst/antwoorden retour. 6. Adviescommissie beoordeelt de antwoorden en brengt advies uit aan Kadaster en MD. 7. Beslissing: positief of afwijzend. 8. le bezoek aan het bedrijf door Adviescommissie (organisato risch gericht). 9. 2e bezoek aan het bedrijf (technisch gericht). 10. Beoordelingsadvies van commissie aan Kadaster en MD. 11. Beslissing: positief: bericht aan bedrijf, negatief: afwijzings procedure. 12. (Bedrijfsgebonden) voorwaarden vaststellen. 13. Eindadvies: van Adviescommissie aan Kadaster en MD. 14. Beslissing (Prekwalificatie-overeenkomst, ('Certificaat'), of af wijzing). 15. Prekwalificatie: bedrijf is dan gerechtigd om een "Pilot" uit te voeren waarin ze moet bewijzen dat ze in de praktijk in staat is het omschreven werk daadwerkelijk, conform een kwali teitsplan, uit te voeren binnen het daartoe geschetste tijdsbe stek en gestelde specificaties (een praktijkexamen). Er bestaat verder nog een herlcansings- en een afwijzingsprocedu re waarin is bepaald dat een afgewezen bedrijf pas over twee jaar opnieuw een aanvraag mag indienen (na EU-publicatie). om liefhebbers te gaan zoeken en ze vervolgens te gaan be oordelen. In het begin was het even wennen. Hoogendorp: "We heb ben tot 1994 half Europa afgestroopt. Toch vonden we naar verhouding al snel kandidaten en konden de eerste op drachten worden uitgevoerd. Toen omstreeks 1994 de ver plichte Europese aanbestedingsvoorschriften voor overhe den gingen gelden, hadden we al zoveel ervaring opgedaan dat zowel we de procedure als selectie-eis in de betreffende EU publicaties konden opnemen en meldden de kandida ten zich vervolgens vanzelf'. De beoordelingsprocedure is bepaald geen sinecure en be staat uit vijftien onderdelen (zie kader). Alleen al het beant woorden van de 37 vragen van het vragenformulier kost een bedrijf veel tijd. Het moet inzicht geven in de totale be drijfsvoering waaronder de administratieve, juridische en financieel-economische gegevens, de beschikbare (techni sche) kwaliteiten, planning, voortgangscontrole en priori teitenstelling voor opdrachten naast de informatie over de eigen apparatuur en het personeel. GEO-INFO 2004-2

Geo-Info | 2004 | | pagina 31