'Diaconie en cartografie'? - Redactioneel Militaire geo-informatie Angst voor technologie Column De geo-info van kabels en leidingen Kabels en Leidingen Informatie Centrum (KLIC) Symposium 3D Models and Applications-Verslag Friso Penninga Genereren van een 6-positie postcodebestand op basis van de kadastrale registratie De fotogrammetrie op een voetstuk geplaatst Een land nog niet in kaart gebracht De 2004-voornemens Column Van het Web Het Digitaal Hoogtemodel Vlaanderen Boekbespreking Informatie Bedrijven en diensten Personalia Colofon 49 M. van Persie De Nederlandse krijgsmacht is de afgelopen vijftien jaar met een ingrijpende metamorfose bezig. In dit veranderingsproces speelt de beschikbaarheid en het gebruik van geo-informatie een essentiële rol, waarbij beeldinformatie een niet onbelangrijke component vormt. In Nederland zijn door de krijgsmacht inmiddels de eerste stappen gezet op de digitale geo-snelweg. Rob van de Velde Jan Willem van Eek Verslag GIS-studiereis 2003 Jan de Kruif Jan de Kruif De afgelopen tijd is in de dagbladen veel geschreven over problemen met kabels en leidingen, Geo-Info schenkt hier uitgebreid aandacht aan, als eerste aan het KLIC. Peter van de Crommert Voor het bepalen van kwalitatief goede 6-positie postcode-gebiedsgrenzen is een nieuw algoritme ontwikkeld dat gebruik maakt van LKI-gegevens. Daarmee blijken zeer goede resultaten te kunnen worden geboekt. Theo Scheele Sinds 1990, toen de Meetkundige Dienst en het Kadaster hun fotogrammetriewerkzaamheden begonnen uit te besteden, is een prekwalificatie commissie actief om ervoor te waken dat de kwalit eit seisen daarbij blijven gehandhaafd. De voorzitter van de commissie geeft in dit interview weer waar veertien jaar ervaring toe heeft geleid. Iman Holleman Een literaire verkenning naar het wezen van de landmeter en zijn vakgebied. Het motto is een dichtregel van Slauerhoff: Een land nog niet in kaart gebracht. Henk Scholten Berry van Osch Joris de Man GEO-ÏNfO 2004-2

Geo-Info | 2004 | | pagina 3