of haar ervaring. Daarover be staat nog altijd geen onderlinge overeenstemming. Dit heeft te maken met culturele verschillen binnen Europa en ook met de interne gerichtheid binnen de CLGE. Op 3 en 4 oktober jongstleden kwam de CLGE bijeen in het presti gieuze gebouw van de Royal Insti tute of Chartered Surveyors (RICS), dat ligt te midden van de parle mentsgebouwen in Londen en waar nog een echte Britse butler de scepter zwaait. Malta werd tot lid van de CLGE benoemd, vooruit lopend op het toetreden in de EU in mei 2004; nieuwe uitbreidingen worden in de komende jaren ver wacht met Estland, Letland en Litouwen, Polen, Tsjechië, Honga rije, Slowakije, Slovenië en Cyprus. Hiermee zal de CLGE ook een groot aantal Midden-Europese landen Studiedag 'Het bos in 1832; de betekenis van de eerste kadastrale gegevens' De Stichting Boskaart Nederland 1832 wil in de vorm van een studie dag aandacht schenken aan de beteke nis van de oudste gegevens van bos en boseigendom op gemeentelijk en op perceelsniveau. Dit primaire kadastrale materiaal uit 1832 is wetenschappelijk van groot belang en het doel van de stichting is dan ook het bijeenbrengen en analyseren van deze gegevens, alsme de het publiceren daarover. Het doel van de bijeenkomst is om aan de hand van een aantal lezingen door deskundi gen en een excursie de betekenis van met name de bosgegevens uit dit ka- onderzoek, beheer en beleid in bredere kring bekend te maken. De studiedag vindt plaats op donderdag 25 maart 2004 in de Peerdestal te El- lecom (Gld) en bestaat uit een ochtend gedeelte met een aantal wetenschappe lijke en praktijkgeöriënteerde lezingen over: De kadastrale gegevens van 1832 en hun plaats in de Nederlandse bosge- schiedenis. Gebruik en belang van de eerste kadastrale gegevens bij het bosbe heer (het voorbeeld Grotenhout(bos) bij Turnhout), Fundamenten voor het be leid: de betekenis van historische data snelweg naar 1832. Het middaggedeelte omvat een wandelexcursie in een nabij gelegen bosgebied. De dag is bedoeld voor een ieder die vanuit de beroepswe reld te maken heeft met het Nederland se bos, beleidsambtenaren en beheer ders van bosrijke gemeenten, histo- risch-geografen, boseigenaren en overi ge geïnteresseerden. Aanvang is 10.00 uur, ontvangst vanaf 9.30 uur. De deelnamekosten, inclusief lunch, boekwerk en drankje na afloop, bedra gen 30,-. Men kan zich aanmelden tot 1 maart 2004 via een email aan dastrale materiaal voor historisch voor de planvorming, en De digitale jochem.borgesius@wageningen.nl. Doorstart IOV-Overijssel Gedurende langere tijd zijn door verschillende omstandigheden geen IOV-vergaderingen binnen de provincie Overijssel geweest. Feitelijk bestond het IOV-Overijssel alleen in naam. Communicatie van en naar de achterban vond dan ook nauwelijks plaats. Tot medio 2003 was er geen be stuur of andere actieve medewer kers/bestuursleden. Het voorzitter schap van het IOV-Overijssel ligt bij de gemeente Almelo. Na een personeels wisseling aldaar is in 2003 het initia tief genomen om het IOV-Overijssel nieuw leven in te blazen. Hiertoe is in eerste instantie een groep van vier medewerkers, met verschillende achtergronden en afkomstig uit kleine en grote gemeenten binnen de provin cie Overijssel, geformeerd. Inmiddels is de eerste bijeenkomst geweest op 20 november in het stadhuis van Almelo. Alle gemeenten binnen de provincie Overijssel waren hiervoor uitgeno digd. De bijeenkomst is door 45 perso nen bezocht, waarbij het merendeel van de gemeenten was vertegenwoor digd. Naast het doel en het toekomst beeld van het IOV-Overijssel zijn door Noud Hoyman en Hariy Zonderland presentaties gegevens over het stelsel van authentieke registraties en de ge volgen hiervan. De reacties waren (overwegend) positief, tevens hebben zich meerdere mensen aangemeld voor een bestuursfunctie. Dit geeft het bestuur een extra stimulans om te zor gen voor een passend vervolg in 2004. Informatie: René Hartgerink, voorzit ter IOV-Overijssel, telefoon (0546) 541 272 of r.hartgerink@almelo.nl Informatie: www.clge.org, bij Mark Wij ngaarde (mrwijngaarde@compuserve. com) of Jos Anneveld (j .anne veld@fugro-inpark.nl) De CLGE afgevaardigden voor het RICS-gebouw. gaan vertegenwoordigen. Het nieuwe, in Londen gekozen, bestuur bestaat uit president Klaus Rürup (Duitsland), de vice-presidenten Mark Wijn- gaarde (Nederland, Europese relaties), Vaclav Slaboch (Tsje chië, professionele educatie) en Henning Elstroem (Dene marken, professionele prak tijk), secretaris-generaal Ger- da Schennach (Oostenrijk) en penningmeester René Sonney (Zwitserland). Dit bestuur zal in het voorjaar van 2004 met een uitgewerkte extern ge richte strategie komen, plus een werkplan om de strategie te implementeren. WW «KNINC GEO-INFO 2004-2

Geo-Info | 2004 | | pagina 51