KONTEK ENGINEERING B V, ander kenmerk is nog dat het hele op pervlak van het afgebeelde gebied er in zijn waarde wordt gelaten. Dat ruimte geen synoniem voor leegte is blijkt ook uit het feit dat het streekplan van Flevoland een van de weinige is waar de agrarische ruimte een eigen kleur en daarmee een positieve aanwezig heid heeft - elders wordt het vaak met een 'nog op andere wijze op te vullen' wit aangegeven. "In de lijn van Jan Schilder" is ook de titel van de bij de tentoonstelling ho- Detail met Schok- rende catalogus. Zowel in die catalogus (met teksten van land van het Profiel Henk de Koning en Marika Gauthier, en gedrukt door Evers Flevoland 2000. Litho Druk in Almere) als in de audiovisuele presentatie op 5 januari 2004 ter gelegenheid van de opening van de tentoonstelling door de Commissaris van de Koningin, Michel Jager, wordt een historische lijn gevolgd (van zee tot land, van Ijstijd, prehistorie via Romeinse tijd en Middeleeuwen tot het jaar 2000) en wordt de kunst in kaart gebracht van klein naar grootschalig, van topografische landschapsbeelden (zoals het profiel Flevoland 2000, waar van hier in figuur 1 een klein deel is afgebeeld) via grafiek, die uitmondt in kaartsymbolen, tot kaarten, zoals de om gevingsplankaar t in figuur 2. Het is vooral ook de confron tatie van topografie en kartografie, zoals in beide afbeel dingen van Schokland in dit bericht (op de kaart en in de topografische tekening), die intrigeert en boeit: wat ziet hij in het landschap om het zo geraffineerd gestileerd te kun nen beschrijven, hoe lukt het hem in de met vastliggende symbolen en voorschriften gestandaardiseerde kartografie telkens weer met originele oplossingen te komen die boei en en daardoor de informatie-overdracht zo verbeteren? Dit bericht is net te laat gekomen om u naar Lelystad te lok ken, maar gelukkig kan ik u verwijzen naar de website die ter gelegenheid van deze en een vorige tentoonstelling is gecreëerd: www.ijsselbeeld.nl Geodesie Architecten- Ingenieursbureau BNA Vastgoedmanagement Installatieservice Raadgevend Ingenieursbureau Vastgoedservice Waagpassage 1 Postbus 331 8200 AH Lelystad T 0320 24 14 54 F 0320 23 20 63 E info@kontek.nl I www.kontek.nl Overige vestigingen in Bolsward, Oegstgeest en Oss GEO-INFO 2004-3

Geo-Info | 2004 | | pagina 13