<w> 103 Grens ver leggen Redactioneel Wil van de Berg 104 Informatievoorziening in ruimtelijk perspectief Leidingregistratie bij de NAM Polygonen; het wankele fundament van ruimtelijk modelleren 133 Bruikbaar en betrouwbaar? Column 134 GIN 135 Informatie 136 Personalia 136 Bedrijven en diensten 137 Techniek/producten 138 Colofon 101 mmm IN!1 is zijn eigen voortu van daaruit kan De (gemeentelijke) website is geen autonoom universum, maar een nieuwe verschijningsvorm. Wil de gemeente het internet op, dan zal de interne informatiehuishouding eerst op orde moeten zijn. Ferjan Ormeling 110 In de lijn van Jan Schilder Edwin Wisse en Rob van Swol 112 Aardobservatie en infrastructuur De aandacht voor het inrichten van Geo-Data Infrastructuren (GDI's) als logisch evolutionair vervolg op de eerdere ontwikkeling van clearinghouses staat volop in de belangstelling. Ook binnen het deel van de geo-informatie-industrie dat zich baseert op aardobservatiegegevens vanuit satellieten en vliegtuigen wordt het belang van een effectieve ontsluiting van gegevens en de vertaling naar bruikbare informatie onderschreven. Edward Mac Gillavry 116 Kaarten van alledag Een nieuwe rubriek, waarin elke keer aandacht wordt besteed aan kaarten in het dagelijks gebruik, en hun makers. Deze keer: kartografie bij Trouw. Jan de Kruif De serie over leidingregistratie wordt vervolgd met een artikel over de werkzaamheden bij de NAM, volgens krantenberichten zouden hier grote risico's worden genomen. René Verhage 125 Spraak-waterschap-val - Column Peter van Oosterom Polygonen komen zeer veel voor in geografische informatie systemen. Om diverse redenen blijken de definities van polygonen in verschillende GIS'en van elkaar af te wijken waardoor bij uitwisseling van gegevens problemen op kunnen treden. Marien de Bakker GEO-INFO 2004-3

Geo-Info | 2004 | | pagina 3