Hoe spraakmakend zijn de resultaten? 7 Het fraaie onderkomen van Tracé in Capelle a/d IJssel Een algemene uitleg over het detache ringfenomeen lijkt zowel voor de ver slaggever als voor de lezer op zijn plaats. Nieuw is het eigenlijk niet, vindt Cesar, het is in deze wereld met de drukte al lang gebruikelijk dat per soneel flexibel wordt ingezet en dat in wordt ingehuurd. Vooral de overheid huurde mensen in via grote inge nieursbureaus. Niet zelden bleven die dan tien jaar lang op dezelfde plek zit- vakkundig personeel. En - om het mes aan twee heeft detachering ais bedrijfsvorm de afgelopen jaren een behoorlijke groei ee, we zijn geen uitzendbureau, roepen Jeroen en Cesar in koor. We zijn een detacheringbureau dat mensen zelf in dienst neemt, zonodig bijschoolt, en dan in overleg detacheert op plaatsen waar zij met hun vak kennis optimaal tot hun recht komen. De geodetische talc van Tracé heeft nu circa 25 geodetisch geschoolden in dienst die allen (voor een korte of langere termijn) aan een werkplek zijn geholpen en bij overheidsdiensten, de aanne- merij, adviesbureaus of bij nutsbedrijven aan het werk zijn. Theo Scheele, redacteur. zekerheid op die markt die perioden nu veel korter geworden en wordt meer gewisseld. Maar ook bij de vak mensen zelf is de interesse voor een 'baan voor het leven' grotendeels ver vangen door een gevarieerde levens stijl met wisselende functies, waardoor een bredere ervaring wordt Om het naadje van de kous te weten is een bezoek aan één van de Tracé-lcantoren noodzakelijk en liefst ook een kijkje bij enkele bedrijven waar Tracé-medewerlcers hun veelge prezen vakkennis aan het toepassen zijn. We starten daar om in Capelle a/d IJssel, één van de twee vestigingen van Tracé. In een fraaie en comfortabele kantorenvilla aan de 's-Gravenweg (de eerste van de vier mooie panden) helemaal op de bovenste verdieping, met een prachtig uitzicht over Stand op het Geodesiacongres 2003 met Capelle a/d IJssel en een deel van Rotterdam, word ilc opge- Cesar Blaauwgeers, wacht door ing. Cesar Blaauwgeers en ing. Jeroen van Hees- Jeroen van Heeswijk wijk, samen de kern vormend van de geodesietalc van Tracé. en Arj an de Graaf GEO-INFO 2004-4 168 Een dagje.... de werkvloer van Detacheringsbureau TRACE Het detacheringbureau Trace heeft zich in korte wisselende opdrachten en fluctueren- tijd een stevige plaats weten te veroveren in de geodetische markt. Niet als concurrent van een van tijden van pieken personeel tijdelijk de vele grote of kleinere landmeetkundige bedrij ven, maar juist als toeleverancier, die zich ten doel heeft gesteld die bedrijven te voorzien van goed en tè'„'d0oTde7cha7me"ÖP~dmarkt kanten te laten snijden - tevens ten dienste van de doorgemaakt. Alleen zijn door de on- medewerkers die een baan in de geodesie zoeken of juist van baan willen veranderen.

Geo-Info | 2004 | | pagina 30