opgedaan. Door die tendens heeft uit zenden van personeel, detacheren en consultancy een grote vlucht geno men. Jeroen schetst de verschillen tus sen die systemen: Uitzendkrachten zijn veelal nodig voor minder ge schoold werk, detacheren zie je vooral bij mensen met uitgebreide vakkennis (vanaf mbo-niveau), terwijl consultan cy vooral op hoger niveau plaats vindt, waarbij deze laatste tak dan ook een stuk duurder is. Tracé heeft zich als de tacheringbureau dus op het middenni veau geplaatst, zij het dat je er in de praktijk zowel mbo-ers als hbo-ers en universitair geschoolde mensen tegen komt. Zo ook op deze bezoekdag. De theoretische uitleg wordt gede monstreerd door een (echt toevallig) binnenkomende telefonische aan vraag van een grote gemeente in het zuiden des lands waar voor een perio de van minimaal een halfjaar een GIS- medewerker nodig is. Er was weinig tijd nodig om uit het potentieel van Tracé enkele mensen te vinden die daarvoor geschikt zouden kunnen zijn. Met een paar telefoontjes werden bedrijf en vakmedewerkers met elkaar in verbinding gebracht om (onder be geleiding van Tracé) kennis met elkaar te maken. Het doel van Tracé is tweeledig: vak mensen op een plek neerzetten waar ze hun vakkennis kunnen toepassen en zich gelukkig voelen, en anderzijds bedrijven voorzien van de juiste vak krachten. De categorie medewerkers bestaat voor een deel uit pas afgestu deerden die een baan zoeken en deels uit mensen die van baan willen veran deren. Het hoeft geen betoog dat de eerste categorie niet meer overheerst. De tijd dat bedrijven aan de school deur klaar stonden om afgestudeerden op te vangen is voorbij. Het is trou wens al erg moeilijk om de deur van de geodesieopleidingen te vinden. De be middeling van Tracé gebeurt vanuit een langetermijnvisie, waarbij gezocht wordt naar een werkplek waar iemand (wellicht ook na Tracé) voor langere tijd kan werken. Van wie zich aan meldt voor (ander) werk worden, door middel van een uitgebreid gesprek, de wensen, de vakkennis en de opgedane ervaring in kaart ge bracht. Zo nodig worden aanvullende opleidingen geadvi seerd. Zodra duidelijk is wat de man/vrouw wil, kan con creet worden gezocht waar adequate plaatsing mogelijk is. Om die visie te ondersteunen wordt getracht meerdere mo gelijkheden aan te bieden zodat een keuze gemaakt kan worden. Pas als bedrijf en werknemer overeenstemming vinden komt deze persoon in dienst van Tracé en wordt ge detacheerd. Die detachering via Tracé kan voor korte of lan gere tijd zijn, voor een speciaal project of voor het (tijdelijk) vullen van een algemene formatieplaats. Te allen tijde kan de gedetacheerde in vaste dienst treden bij het bedrijf waar hij/zij is gedetacheerd. Tracé werkt daaraan volgaarne mee. Sommigen kiezen er zelf voor om meerdere detacherings plaatsen aan te gaan om zo een gevarieerde cv op te bou wen. Het uitgangspunt is: voldoen aan de wensen van de medewerker en hem/haar geschikt maken voor de baan die hij/zij zoekt. En dat bepaalt de toegevoegde waarde. Na drukkelijk wordt nog toegelicht dat Tracé zelf geen op drachten uitvoert. "Dan zouden we concurrent van onze ei gen klanten worden", zegt Cesar. Hoe duur is Tracé? "Dat valt allemaal erg mee", volgens Jeroen. "Wij nemen name lijk heel veel overheadkosten voor onze rekening. Een be drijf dat iemand van ons inhuurt hoeft zelf geen adverten ties te plaatsen, hoeft niet door te betalen als de werknemer tijdelijk uitvalt door ziekte of andere omstandigheden en hoeft ook niet voor bijscholing te zorgen. Men betaalt aan ons alleen de werkelijk gewerkte uren en wij nemen die an dere zorgen voor onze rekening. Voor naamsbekendheid doen wij ook veel aan sponsoring van de geodesieopleidin gen of rechtstreeks aan studenten. Rijen grote foto's aan de kantoorwanden illustreren deze activiteit. Om de inzet van Tracé medewerkers te beleven gaan we op bezoek naar twee werkplekken: de HSL-lijn bij Rotterdam en het kantoor van Arcadis in Hoofddorp Het lijkt niet direct op de weg van een geodeet te liggen maar bij het HSL-tracé (toevallige naamsovereenlcomst) na bij Rotterdam (HSL 3) is de verantwoordelijkheid voor de Sponsorobj eet: uitstapje studenten geodesie van de Hoge School van Utrecht bij een reisje naar Denemarken. GEO-INFO 2004-4 Toegevoegde waarde Maatvoering in de betonbouw bij HSL 3

Geo-Info | 2004 | | pagina 31