"1 Detailpunt in de tunnelvloer. nis heeft vergaard aan de Hogeschool van Utrecht. Beiden zijn gedetacheerd bij Arcadis Geoinformatie in Hoofddorp en ondergebracht bij de afdeling waar Peter Vos leiding aan geeft. Het brede pakket van inwinnen, bestandsopbouw en GIS, zijn de werkzaamheden waar we ons mee bezighou den, legt Peter uit, en onder andere vanwege het variabele werkaanbod werden daarvoor mensen via Tracé ingehuurd, wel met de bedoeling ze te zijner tijd hier in dienst te ne men. De activiteiten van deze afdeling hebben veelal te maken met inrichting van de leefomgeving en minder met infra structurele werken. En wat dat eerste betreft heeft de dijk doorbraak bij Wilnis hier wel voor het nodige werk ge zorgd. Klaartje wordt omschreven als herintreder. In het vakgebied wel te verstaan, want ze heeft na haar studie een jaar of vijf bij een telecommunicatiebedrijf gewerkt. Maar ze wilde toch terug in de geodesie. Via Tracé kon ze werk vinden bij Arcadis en fungeert hier nu als projectleider GIS. Interessant onderdeel van dat werk is dat ze samen met een Arcadis-medewerlcer van het ingenieursbureau naar de op drachtgever gaat om de opdracht door te nemen en de 'ins en outs' daarvan te bespreken. Je krijgt dus met veel ver schillende mensen en ook met verschillende onderwerpen te maken, licht ze toe. Enkele projecten passeren de revue: inventarisatie van rioolgerelateerde gegevens voor de ge meente Haarlem, waarbij onder andere wordt vastgelegd van welk materiaal de dakgoot is gemaakt. Het eindproduct zijn verschillende themalcaarten. Een ander project is een onteigeningslcaart voor de herstructurering van de binnen stad van Waddinxveen met daarbij een lijst van te onteige nen oppervlaktes en namen van de eigenaren. Voor Almere is een veelkleurige ecotopenlcaart samengesteld, waarop in detail elk plekje van de stad is aangegeven in een kleur die aan dat type ecotoop is toegedeeld. Het fenomeen stadseco- toop is een relatief nieuw begrip. En met ecotopen worden hier bedoeld geografische gebiedsdelen van gelijke samen stelling betreffende kenmerkende flora en fauna. Veel van de genoemde onderdelen worden door Monique uitge voerd. Monique is via een bedrijvendag bij Tracé terecht ge komen, maar moest vrij veel geduld hebben eer voor haar een passende baan werd gevonden. Ze is nu bezig met een project voor de gemeente Rotterdam waarin ze van alle pu blieke gebouwen van de stad op een digitale luchtfoto onderzoekt of het van een plat, of een hellend dale is voor zien. Van de platte daken zal de constructie ter plaatse aan een bouwkundige inspectie worden onderworpen, een lan delijke activiteit voortvloeiend uit het ingestorte Ilceadalc in Amsterdam. Monique doet haar onderzoek in Arcview, M aatvoerder Louis van Beek:streven naar verschil nul". waarin een luchtfoto, gekoppeld aan de GBKN is ondergebracht. Zo fietst ze (via haar scherm) de hele stad door en registreert via een klik op het scherm beeld, van elk dale of het plat of hel lend is, of dat het niet goed is te zien. Die laatste categorie wordt later (door anderen) in het terrein bekeken. Het eindresultaat komt in een lange lijst die is gekoppeld aan de postcode. De gemeente ontvangt tenslotte een cd waarop het resultaat van de arbeid van Monique is vastgelegd in lange lijsten met gegevens, waaronder de opper vlakte van de uitverkoren platte da ken. Communicatieve geodeten Na de levendige illustraties van de werkzaamheden van bovengenoemde gedetacheerden, beschrijft Cesar ten slotte de (korte) geschiedenis van Tracé. Het is allemaal begonnen in de civiele techniek en de bouwkunde. Ir. Bob Hopstaken en ir. Mathieu Mooren stichtten het bedrijf zes jaar geleden en legden vanaf het begin het accent op detachering vanuit vakinhoude lijke kennis van de adviseurs. Na ruim een jaar trad Jeroen toe tot die groep. Als hbo-er civiele techniek kon hij zich daar wel uitleven maar werd bij de in zet van civiele mensen vaak geconfron teerd met behoefte aan geodetisch ge- GEO-INFO 2004-4

Geo-Info | 2004 | | pagina 34