•J buitenland. En dan is er oolc nog het personeelsblad Tracé nota, waarin activiteiten van meerdere collega's aandacht krijgen, nieuwe collega's worden voorgesteld, spraakma kende projecten worden geëtaleerd en extra vakantiebo nussen worden uitgeloofd. Een mooi gekleurd blad met een wat sombere zwarte kop. De adviseurs houden ook voortdurend contact met hun uit geleende medewerkers en bezoeken regelmatig de 'werkvloer'. Daarmee blijft ook hun vakkennis op peil, wor den de (netwerlc)contacten in stand gehouden en zo weten ze ook waar vacatures zijn of worden verwacht. Duidelijk is dat ondanks, of misschien wel dankzij, de terughoudende markt er bij Tracé sprake is van groei. Het aantal gedeta- cheerden groeit, het aantal adviseurs neemt toe en in okto ber van dit jaar wordt een derde vestiging geopend in Apel doorn. En ook dat is spraakmakend, vandaag de dag. schoolden. Doordat hij destijds als eni- Werkplek Arcadis ge binnen Tracé beschikte over (pralcti- Hoofddorp: sche) landmeetkennis en het spreken Klaart]e Komnaar Samenvatting van dezelfde taal van groot belang is, en Monique Seavey, Pas zes jaar geleden ontstond bij detacheringbureau Tracé, naast kreeg hij al snel deze vragen toege- begeleid door schoven. Hier kwam verandering in Peter Vos. toen medio 2000 Cesar (geodetisch afgestudeerd aan de Hogeschool van Utrecht) aangetrokken werd en zich ook bezig hield met de civiele markt. Na een jaartje stichtten Jeroen en Cesar binnen Tracé een aparte geodeti sche tak, netjes gepositioneerd tussen civiel en bouwkunde in. Inmiddels is die tak uitgegroeid tot circa 25 eerder genoemde geodeten op een totaal van 150 gedetacheerd techneuten. Jeroen en Cesar begeleiden de groep geodeten en binnenkort wordt Arjan de Graaf daar als derde adviseur nog aan toege voegd. De adviseurs zijn tevens con tactpersoon of accountmanager voor de bedrijven. Zij hebben volledige han delingsbevoegdheid want Tracé kent een heel platte organisatie. De struc tuur waarbij een bedrijf wordt geleid door vaktechneuten is wel opmerke lijk in een tijd dat voor het manage ment juist niet-valcmensen worden aangetrokken. "Maar dat gaat altijd een keer fout, weet Jeroen. Overigens moetje wel vakmensen hebben met de nodige communicatieve eigenschap pen, voegt Cesar toe. En het is duide lijk dat het daar bij Tracé niet aan mankeert. Hoewel gedetacheerde medewerkers dus in dienst zijn bij Tracé, zijn ze vrij wel nooit samen en kennen elkaar dus nauwelijks. Voor de broodnodige teambinding wordt daarom tweemaal per jaar een leuk feestje georganiseerd en wie vijf jaar in dienst is mag een weekend naar een luxueus hotel in het de afdelingen voor civiele techniek en bouwkunde, een derde (geode tische) poot. Sindsdien heeft het bedrijf zich in de geodetische markt een plaats weten te veroveren en voorziet duidelijk in de behoefte om werkgever en werknemer bij elkaar te brengen. De persoonlijke begeleiding van de medewerkers - die in dienst komen van Tracé en van daaruit worden gedetacheerd bij bedrijven - speelt hierin een grote rol. Een bezoek aan enkele gedetacheerde medewerkers op spraakmakende projecten, waaronder de HSL, illustreert dit. Trefwoorden geo-informatievoorziening, maatvoering, reportage Summary Pas zes jaar geleden ontstond bij detacheringbureau Tracé, naast de afdelingen voor civiele techniek en bouwkunde, een derde (geode tische) poot. Sindsdien heeft het bedrijf zich in de geodetische markt een plaats weten te veroveren en voorziet duidelijk in de behoefte om werkgever en werknemer bij elkaar te brengen. De persoonlijke begeleiding van de medewerkers - die in dienst komen van Tracé en van daaruit worden gedetacheerd bij bedrijven - speelt hierin een grote rol. Een bezoek aan enkele gedetacheerde medewerkers op spraakmakende projecten, waaronder de HSL, illustreert dit. Keywords geoinformation engineering, dimensioning, profile Résumé Pas zes jaar geleden ontstond bij detacheringbureau Tracé, naast de afdelingen voor civiele techniek en bouwkunde, een derde (geode tische) poot. Sindsdien heeft het bedrijf zich in de geodetische markt een plaats weten te veroveren en voorziet duidelijk in de behoefte om werkgever en werknemer bij elkaar te brengen. De persoonlijke begeleiding van de medewerkers - die in dienst komen van Tracé en van daaruit worden gedetacheerd bij bedrijven - speelt hierin een grote rol. Een bezoek aan enkele gedetacheerde medewerkers op spraakmakende projecten, waaronder de HSL, illustreert dit. Mots clés geoinformation engineering, dimensioning, profile GEO-INFO 2004-4 JE m

Geo-Info | 2004 | | pagina 35