■i3 Ze leidden een slapend bestaan. Maar toch, op de voorkant van een brochure van het Gemeentearchief waarin wordt opgeroepen eens te komen rondneuzen in het verleden staat een foto van het interieur van de Passage. Het Gemeentearchief moest dus wel ge ïnteresseerd zijn om rond 15 oktober iets te doen. En inderdaad, er wordt nu, samen met andere instanties, aan feestelijke dingen gewerkt: publicatie van die tekenin gen, een bouwplaat misschien, uitgave van de "emotione le geo-databanlc" van het bouwblok rond de Passage als CD-ROM, een manifestatie/tentoonstelling op 15 oktober op de plek waar oude en nieuwe Passage elkaar kruisen. Dat zijn althans op 31 maart (deadline van dit artikel) de plannen. De basis van het GIS is de ontwikkeling van de rechtstoe- stand van 1832 tot nu. Dit wordt aangevuld met informatie over de bebouwing uit bouwtekeningen en foto's, waaron- der ook veel fraaie luchtfoto's (overboordopnamen). Ook de situatie van voor 1832 is zeer goed in 3D te modelleren van uit de meetkundig zeer betrouwbaar gebleken kaart van De Vou (en Ancelin?) uit 1694. Aan de objecten worden ook foto's, tekeningen, verhalen en bronnen gekoppeld, en het geheel is dan vanuit vele verschillende perspectieven, let terlijk en figuurlijk, interactief zichtbaar te maken. Behalve veel archiefwerk kent dit project ook veel techni sche activiteiten. Daar is deskundigheid voor nodig die in GIN rijkelijk vertegenwoordigd is: landmeten, fotogramme- trie, vastgoedsystemen, grondbeleid, lcartografïe. Ilc wil graag uw steun daarvoor vragen bij de uitwerking van het materiaal. Het mooiste zou zijn een werkgroepje te vor men, maar dat vraagt vrees ik te veel organisatie. In elk ge val staat het GIN-bestuur achter het project wegens de inte grerende functie ervan. Het is kort dag, maar u kunt zeker ook op een wat lossere basis nog meehelpen om ons vakge bied duidelijk zichtbaar te maken ("op de kaart te zetten"). Een mailtje, brielje of telefoontje naar de auteur is voldoen de, u krijgt dan alle benodigde informatie (r.vander- schans@hccnet.nl, Fluitekruid 8, 6721 RG Bennekom, 0318 413070). Doe mee! Geef het verleden toekomst! GEO-INFO 2004-5 ro -1 1694

Geo-Info | 2004 | | pagina 13