Indische kartografie provincie T/renthe voorts de reliëfweergave; de contouren gaf men een tijd lang weer vanuit een fictieve lichtbron. Deze methode, die men op gegeven moment liet varen, werd jaren later door het buitenland geïntroduceerd als 'uitvinding'! Onderdeel van het symposium was een bezoek aan de fraaie tentoonstelling "In kaart gebracht met kapmes en kom pas" 1. Deze tentoonstelling werd inge leid door drs. Arnold Wentholt, auteur van de gelijknamige tentoonstellingscatalogus. Wentholt behandelde vooral de diverse expedities van het KNAG. Rond 1870 kwamen overal in Europa geografische vereni gingen van de grond, die zich onder meer bezighielden met de ontsluiting van nog niet verkende gebieden. Ook bij het KNAG was al vanaf het moment van oprichting aandacht voor exploratie. Men maakte wereldwijde expedities, die lang niet altijd over rozen gingen. Veel expedities misluk ten en ook waren er nogal eens persoonlijke wrijvingen. Zo boekte men in Nederlands-Indië relatief weinig succes. In Suriname daarentegen was het KNAG de motor van multi disciplinaire expedities en ontwikkelingen. De laatste expe ditie van het KNAG ging in 1959 naar Nieuw-Guinea. Hoe wel er twee bergtoppen beklommen werden, faalde men in het behalen van de tevoren vastgestelde doelen. Na afloop van de lezingen kon men in woord en beeld kennis nemen van de vele door het KNAG uitgeruste expedities. De dag werd zoals gebruikelijk weer afgesloten met een lekker drankje en een hapje. 229 De functie 1. In kaart gebracht met kapmes en kompas met het Koninklijk Nederlands Aardrijkskun dig Genootschap op expeditie tussen 1873 en 1960 Arnold Wentholt (red.)eindred. Katie Oost en Marcel Vleugels. - Heerlen [etc.]ABP [etc.], 2003. - 382 blz.ill.27 cm 3 krt. - Uitgave n.a.v. het 130-jarige bestaan van het KNAG bij de gelijknamige tentoonstelling Amsterdam, Tropenmuseum, 31 oktober 2003 tot en met 18 april 2004. Voor de Productgroep Wegen en Kanalen zoeken wij een GEODEET/ LANDMETER (m/v) (1,0 fte/36 uur per week) Het werkterrein De Productgroep Wegen en Kanalen is verantwoordelijk voor het in bruikbare staat houden van de provinciale wegen en kanalen. Daartoe levert zij diensten op het gebied van aanleg, reconstructie, beheer en onderhoud van wegen en vaarwegen en het peilbeheer van vaarwegen. De Sectie Geodesie en Vastgoed is een onderdeel van de Productgroep Wegen en Kanalen en verleent ondersteuning op het gebied van landmeetkunde, vastgoed en GIS. De geodeet/landmeter draagt zorg voor het uitvoeren van 2d- en 3d-situatiemetingen met behulp van een elektronische tachymeter en GPS-apparatuur, begeleidt op landmeetkundig gebied grote civieltechnische projecten en corrigeert zo nodig de topografiefile om een compleet kaartbeeld te krijgen. Meer weten? Kijk op www.drenthe.nl voor de volledige vacaturetekst of neem contact op met mevrouw F. Fokkens van de Stafgroep Personeel en Organisatie, telefoonnummer (0592) 36 55 52 (e-mail: vacature@drenthe.nl). De sluitingsdatum is 24 mei 2004. Wij bieden een brutojaarsalaris van maximaal 37.000,- bij een 36-urige werkweek. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie stellen wij niet op prijs. GEO-INFO 2004-5

Geo-Info | 2004 | | pagina 43