Windows-georiënteerd. Alle onderde len passeerden de revue: inlezen, im porteren, controleren en visualiseren en er werd geschoven met punten, lij nen en vlakken. Zeer toepasselijk kon den de toehoorders het ingebouwde transformatie- en vereffeningspro gramma MOVE aan den lijve ervaren toen ze op hun stoelen flink door el kaar werden geschud. Ontvangstproblemen onder bomen. Het meest uitgebreide toneelstuk werd opgevoerd door de groep Henk, Marnix, Marcel en Raymond en betrof de TPS-verrichtingen. Via een inge bouwd klein cameraatje werd op het projectiescherm zichtbaar gemaakt welke handelingen uitgevoerd moesten worden om het Total Station op te stellen en gebruiksklaar te ma ken, hoe mooi het display er uitziet en wat er allemaal op te zien is. De stem van Henk leidde ons langs de vele tab bladen en iconen en er werd gedemon streerd hoe je kon zien of op het pris ma werd gemeten of reflectorloos, en hoe dat laatste door middel van een maal overbodig toen Marcel vanaf zijn statief de meting vanuit de verte geheel eigenhandig completeerde door het Total Station op afstand als one-man-station zijn werk te la ten doen. Watervast veldboek. klein rood spotje heel nauwkeurig kan gebeuren. Terwijl Marnix aan de tachymeter bezig bleef, ging Marcel enthousiast op stap met de prisma- stolc om het terrein op te meten, daar bij gebruik makend van de beeldher- lcenningstechnielcen (ATR), en Power- search. Het volgen van het prisma werd daardoor voor Marnix steeds ge makkelijker. Marcel daarentegen werd opgejaagd om sneller te werken want het volgsysteem laat toe dat de prismaloper zich met een snelheid van 15 1cm per uur verplaatst. Een in gelaste dreigende calamiteit kon wor den voorkomen door de veldboelcen van de tachymeter en de GPS-ontvan- ger van twee meetploegen om te wisselen, wat kan omdat ze identiek zijn. Tenslotte raakte Marnix hele- Na een rondgang langs de drie werkplekken waren de Lei- ca-lclanten volledig geïnformeerd over het nieuwe systeem 1200. Maar er mochten nog vragen gesteld worden. Eén vraag speelde Leica precies in de kaart: "Wanneer komt al dat moois op de markt?" Antwoord: "Als u morgen bestelt heeft u het volgende week in huis". (De naam van de vra gensteller werd snel genoteerd.) Aan het eind van de dag werden de 'toneelspelers' door André bedankt voor hun enthousiaste inleving in het spel. Henk kreeg nog wat extra aandacht omdat zijn VUT voor de deur staat. Maar wat moet Henk met een bos bloemen? Zelf vond hij een fles whisky beter op zijn plaatsen die lag toevallig net gereed. Toneelspel van het nieuwe GPS-meten. GEO-INFO 2004-5 t

Geo-Info | 2004 | | pagina 9