Een kaart moet het beeld oproepen van de geografie die wordt gepresenteerd kartografïsch ontwerpbureau. Na zijn volgde hij bij het ITC in Enschede nog zijn loopbaan bij het bedrijf Reprolcart De projecten die Carto Studio aan neemt, zijn meestal net te groot voor ie regelmatig gebruik maakt van het openbaar ver voer in Den Haag of Rotterdam of juist in de omge ving van Hengelo heeft ze vast wel eens gezien. Ook als u liever de Interliner neemt, komt u ze tegen. Voor uit, niet iedereen reist met het openbaar vervoer. Geen pro bleem: met de auto onderweg naar Frankrijk heeft u er ook een blik op geworpen. Liever met de fiets naar Rome of Bar celona, kamperen of een verzorgde wandelvakantie? Ook dan kunt u er niet omheen: de kaarten van Carto Studio. Edward Mac Gillavry, redacteur. M.m.v. Julius Spit. de zelfstandige lcartografisch freelan cer. De risico's voor de opdrachtgevers zijn dan net iets te groot, om dan met een freelancer in zee te gaan. Aan de andere kant is Carto Studio zeker geen productiebedrij f. Paul Benjaminse. Kaarten onderweg, in de tramhalte. De nadruk ligt sterk op het ontwerpen, wat ook tot uitdrukking komt in de vormgeving van de producten. Hierbij wordt gebruik gemaakt van allerlei grafische technieken. Aan de grote di versiteit aan lcartografische producties ligt een eigen lcartografische database ten grondslag. Nederland is beschik baar op schaal 1: 100.000, de overige topografie op schaal V. 1 miljoen. Ook zijn eigen stadsplattegronden gedigi taliseerd en met een basisvormgeving beschikbaar om nieuwe producten snel te kunnen opzetten. GEO-INFO 2004-6 Kaarten van alledag Bijna dagelijks komen we kaarten tegen: Rondi986begonpauiBenjaminsezijn in de media, onderweg, op het werk of op studie Sociale Ge°grafie in utrecht, school. Wie maakt deze kaarten? Hoe worden een studie kartografie. paui startte deze kaarten gemaakt? Waarom zien deze kaar- omdat dit bedrijf ais eerste de compu ter voor lcartografische producties ge- ten er zo uit? In de serie "Kaarten van alledag" bruilcte. Een grote opdracht van Tho mas Coolc hielp hem om uiteindelijk worden de kaarten die we dagelijks tegenkomen zijn eigen Carto Studio te beginnen. In middels is het uitgegroeid tot een be nader beschouwd. Deze keer: kaarten onderweg. lcend bedrijf met negen werknemers.

Geo-Info | 2004 | | pagina 14