De gevarieerde werkzaamheden van een advies- en ingenieursbureau elkaar heen. Geodesie (met circa 45 medewerkers) en Projectmanagement bijvoorbeeld, leveren diensten in alle sectoren. Dwarsverbindingen tussen de marktsegmenten en de afdelingen zijn ingesteld om producten te ontwik kelen en kennis te verspreiden en om daarmee te voorkomen dat elke afde ling het wiel gaat uitvinden. Een heel nieuw marktsegment is in ontwikke ling: kenniscentrum zorg. "Door haar grote kennis is Advin als geen ander in staat om integrale, sectoroverstijgen de oplossingen te bieden voor de meest uiteenlopende vraagstukken op het terrein van wonen, zorg en wel zijn", zegt Siemer. Regiokantoor Advin in Barendrecht. Siemer legt uit dat er vooral 'totaalop lossingen' worden vervaardigd. Hoe richten we onze omgeving in? Hoe lei den we het transport van goederen en mensen in goede banen? Wat doen we met onze systemen in relatie tot het hand van onderzoeken en analyses, ge ïntegreerde antwoorden te formule- in kaart, studeren op alternatieven en De afdeling Geodesie is bij dat alles dvin ontstond vijftien jaar geleden in Hoofddorp, nu nog de grootste vestiging. De eerste ingenieurswerk- aamheden werden daar dicht bij huis uitgevoerd, op Schiphol. Pas zes jaar later kwamen de andere vestigin gen van de grond: Oss met veel gemeentelijk GBK-werlc, daarna in Steenwijk, met veel arbeid ten behoeve van wa terschappen en de NAM, en de vestiging Noordwest werd uitgebreid met een werktuigbouwkundig bedrijf in IJmui den. Drie jaar geleden volgde Zuidwest in Barendrecht. liggen metingen in het veld ten grond slag en er worden tekeningen gemaakt voor velerlei doeleinden in alle voorko mende bestandsformaten. Later is die afdeling betrokken bij de uitvoering, zorgt dat de ontwerpen in het terrein worden uitgezet en verzorgt soms de complete maatvoering bij infrastruc turele werken en grote bouwproj ecten of geeft adviezen voor GIS- systemen en databeheer. Theo Scheele, redacteur Advin 'verlcoopt'een heleboel verschillende diensten in de sectoren ruimtelijke ontwikkeling, bouw en milieu; ver keer, vervoer en infrastructuur; constructies, installaties en systemen. Om die marktsegmenten te bedienen zijn acht af delingen ontstaan waaronder Geodesie en Projectmanage ment. De activiteiten van de afdelingen lopen echter door Advin heeft wereldwijd veel ervaring opgedaan met de aanleg van vliegvel den. Al vanaf de beginfase van Advin is er volop aan Schiphol gewerkt. "Geef ons een grasveld en we leggen er een vliegveld op, met alles erop en eraan", zegt Siemer. GEO-INFO 2004-6 66 AD VIN en de wereld waarin wii leven Waar werken zij? We zijn onderdeel van de Dura Vermeer Groep NV, een uitgebreid bouwconcern met circa 3500 milieu? Hierop probeert Advin, aan de medewerkers. Maar we staan onafhankelijk in de markt", zegt Advin's regiodirecteur ing. Erik Siemer ren- "we brengen de bestaande situatie in het regiokantoor Zuidwest in Barendrecht. doen onderzoek. Daaruit volgt een ge degen advies, rekening houdend met de ontwikkelingen op lange termijn". Vier regiovestigingen heeft Advin momenteel: Noordoost (Steenwijk), Zuidooost (Oss), Noordwest (Hoofddorp en IJmuiden) en Zuidwest dus, in verantwoordelijk voor de gewenste Barendrecht. Vanuit die vier vestigingen bestrijkt f.eo"mformatie- Aa* vee\ ontwerPen Advin met zo'n 240 medewerkers het hele land. En dat gaat niet alleen over geodetische activiteiten. Al Schiphol

Geo-Info | 2004 | | pagina 20