noemde Brabantse gemeente zullen Ruud Pille voert binnenkort 4000 kolken, 310 pomp putten, 1900 lichtmasten, 23000 bo men en nog 280 andere objecten, zoals prullenbakken, speeltoestellen en zit banken nauwkeurig digitaal worden toegevoegd aan het gemeentelijk (GBKN) bestand. metingen uit aan de Calandtunnel. Op de vestiging Barendrecht zijn circa zestien medewerkers werkzaam. De af deling Geodesie, onder leiding van ing. Jack Vogelaar is vijf man sterk. Twee meetploegen rukken dagelijks uit met de Advin dienstauto's om opdrachten in de directe omgeving uit te voeren of, zoals vandaag, een redacteur van Geo-Info op te halen. Landmeter, Ruud Pille, doet momenteel metingen ter voorbereiding van de te boren Staten- tunnel ten behoeve van Randstadrail in Rotterdam en de maatvoering voor een kabel- en leidingentunnel onder het Calandlcanaal bij Roosendaal. De meetploeg begint met het inventarise ren wat er allemaal aan kabels en lei dingen in de grond zit door in de moet het echt wel vast zitten of liggen. Hij verplaatst het prisma vlot over de verschillende bestratingelementen. El ke kleur bestrating en ook elke verhoging of stoeprand wordt apart aangemeten. Zaken binnen de particuliere grenzen laten ze ongemoeid. Veel werk zit er aan het meten van verkeersborden, er staan er nogal wat, en elk soort bord wordt apart gecodeerd. Van de bomen vraagt de 'afdeling groen' de vier zijkanten. Die worden dus vierkant gemeten, zegt Farent. Ook worden alle rioolputten 'meegenomen'. De reeds uitgevoerde waterpassing van Barendrecht wordt in het Advin-lcantoor verder uitgewerkt door Ruud Kamp, die de metingen verwerkt en vereffent volgens Rijlcswater- staatsrichtlijnen. Het betreft een homogeen net van 35 km met een puntdichtheid van 1 punt per 500 meter. De metin gen worden met Move 3 in twee fasen vereffend. In de eerst fase worden de waarnemingen ingetoetst en in de tweede fase de aansluiting aan het secundaire net van Rijkswater staat. Van het eindresultaat is een mooie overzichtskaart gemaakt en van alle detailpunten een detailkaartje alsme de een foto waarop de ligging van elk punt duidelijk is vast gelegd. In het fraaie pas geopende gemeentehuis krijgen we een toelichting op de opdracht van de gemeente Barendrecht, van ir. Mario G. Burger. Hij is werkleider in de werkeenheid Geo-informatie, één van de onderdelen van de sector Grond beleid. Barendrecht is een zogenaamde zelfregistrerende gemeente (TPG-gemeente). De geo-informatie van Barend recht kun je in meerdere soorten onderscheiden: de eigenlijke basislcaart GBKN (niveau 1), niveau 2 is de ba- sislcaart-plus (de GBKN aangevuld met wat extra elemen ten), beide in 2D. Dan is er nog de basislcaart-plus/plus, waar heel veel beheerelementen aan zijn toegevoegd ten behoeve van meerdere gemeentelijke afdelingen, en volledig in 3D opgenomen. Die indeling correspondeert volgens Mario met de piramide van de TPG-groep. Momenteel worden vooral gegevens voor de plus/pluslcaart ingewonnen door Advin. De gemeente doet zoveel mogelijk landmeetkundig werk zelf. Bepaalde piekwerlczaamheden, zoals de opdracht die nu door Advin wordt uitgevoerd, worden uitbesteed, om de gemeentelijke dienst te ontlasten. De gemeente maakt, in samenwerking met de AGI, ook een nieuw NAP- net in 3D, in de pas gerealiseerde Vinexlocatie Barendrecht- proefsleuven te meten. Later wordt on- meentehuis Barendrecht. der meer de complete maatvoering verzorgd voor de firma die de tunnel gaat maken. Bij eerstgenoemde tunnel zal Advin ook de ondergrondse moni toring uitvoeren. De meetploeg van het project Barendrecht (Eric Zonder van en Farent Awadis) is bezig in de Oranjewijlc en heeft als taak de GBKN op te waarderen tot een GBKN Af wisselend bedienen ze de tachymeter of lopen met het prisma door de wijk en worden geacht 'alles te meten wat los en vast zit'. Maar volgens Farent GEO-INFO 2004-6 Vestiging Barendrecht

Geo-Info | 2004 | | pagina 25