p 10 juni 2004, dezelfde dag waarop de verkiezingen voor het Europees parlement wer den gehouden, namen de drie leden van de Raad van Bestuur van het Ka daster in Apeldoorn in stijl afscheid. De genodigden waren verzocht om zich eerst te verzamelen op de parkeer plaats van Paleis Het Loo waarna ze met oldtimer-bussen in een pendel dienst naar de Grote Kerk in Apel doorn werden gebracht. In aanwezig heid van onder meer de minister van VROM, mevrouw Sybilla Dekker, start te voor de ruim 250 aanwezigen de af- scheidsceremonie. Na een muzikale intro van het kamerorkest Hexagon heette de voorzitter van de Raad van Toezicht, tevens Commissaris van de Koningin in Friesland, Ed Nijpels, ie dereen welkom. In zijn toespraak com plimenteerde Nijpels de drie vertrek kende heren met de fantastische klus die ze hadden geklaard om het Ka daster tot één van de beste Zelfstandi ge Bestuursorganen (ZBO) te transfor meren. Een droom van elke minister om zo'n organisatie in het departe ment te mogen hebben, zo sprak hij uit eigen ervaring. Leen Murre. ook opmerkelijk, en hij had meermalen de vraag gekregen of er iets aan de hand was bij het Kadaster. Maar de heren waren niet van hun voornemen af te brengen geweest, over tuigd dat ze waren van het feit dat nu, na tien jaar ZBO, het beste moment was om gezamenlijk afscheid te nemen. In een persoonlijk woord bedankte hij Jaap Besemer, Henk Bec kers en Cees Kroese voor hun enorme verdienste en plezieri ge samenwerking en wenste hun opvolgers veel succes toe. Hierna was het de beurt aan de voorzitter van de Gebrui kersraad, notaris Joost Luylcx. Hij stond stil bij de grote ver anderingen die het Kadaster had doorgemaakt nadat het in 1994 de status van ZBO had verworven. Hij herinnerde zich de discussies in de Gebruikersraad over de tarieven, ICT-ont- wikkelingen, de kwaliteit van de dienstverlening en de groei van het eigen vermogen. Veel is tot stand gekomen on der leiding van drie scheidende bestuursleden en hij be toonde zich een tevreden gebruiker. Toch had hij nog wel een paar wensen, zoals elektronische aanlevering van ak ten, digitale handtekening en invoering van de registratie van Publiekrechtelijke Beperkingen. Zaken die overigens al in een vergevorderd stadium zijn. Als laatste spreker betrad mevrouw Dekker het podium. Zij stond als verantwoorde lijke minister stil bij de resultaten van de evaluaties van de verzelfstandiging van het Kadaster, een resultaat om trots op te zijn. Zij zag ook nog een nieuwe leans in de kennisrol van het Kadaster. Zij riep haar eigen ministerie en het Ka daster op om nog beter te gaan samenwerken op het gebied van de kennisontwikkeling en beschouwde dit als een mooie opdracht aan de nieuwe leden van de Raad van Be stuur om mee door te gaan. Bij elk van de drie leden stond zij stil bij hun carrière en hun brede maatschappelijke ver diensten naast hun functie bij het Kadaster. Dit was ook de reden dat ze namens de Koningin aan de afscheid nemende bestuursleden Koninklijke Onderscheidingen mocht uitrei ken. Jaap Besemer werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau, en Henk Beckers en Cees Kroese werden be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Het vertrek van de drie leden in één keer had iets van een rebellenclub ge had, zo memoreerde hij. Het was dan De ceremonie werd afgesloten door een korte video-presen tatie van het Kadaster, met daarin de vertrekkende bestuur sleden in een hoofdrol. Hierna werden de genodigden met de antieke bussen teruggebracht naar Paleis Het Loo om deel te nemen aan de receptie in de Balzaal en de Koningin Wilhelminazaal. Hier kon men tevens kennis maken met de nieuwe Raad van Bestuur, mevrouw drs. Th. A.J. Burmanje (voorzitter) en de heren G.J.M. Barnasconi en ir. A.P.G. Groothedde. Als blijk van erkenning voor de aanwezigheid op de receptie werd bij vertrek het boek "Governance van uitvoeringsorganisaties: nieuwe vraagstukken voor sturing in het pu blieke domein" uitgereikt. Dit boek is geschreven ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Kadaster als ZBO en bevat de gebundelde ervarin gen en ideeën van meerdere partijen met het onderwerp. GEO-INFO 2004-7/8 Leden Raad van Bestuur Kadaster nemen afscheid

Geo-Info | 2004 | | pagina 25