Winifred Broeder en Peter van de Crommert redacteuren. Elfriede Fendel wordt door Leen Murre in het zonnetje gezet. Op 11 juni 2004 vond in de Ree horst te Ede de eerste Algemene Leden Vergadering plaats van de vereniging Geo Informatie Neder land, gevolgd door het GIN-symposi um. In de ALV werden de gebruikelijke huishoudelijke zaken besproken, en zette het bestuur zijn visie voor de ko mende tijd uiteen (zie de bijdrage "GIN op koers" op p. 332) Nico Bakker trad af als bestuurslid (maar blijft actief in de sectie Visualisatie) en in zijn plaats werd bij acclamatie Menno-Jan Kraak benoemd. Ook zette het bestuur Elfrie de Fendel in het zonnetje voor al het werk dat zij voor deze dag had verzet. Daarnaast werden de NVK-lcartografïe- prijs en de Bosatlas-prijs uitgereikt (zie verder p. 330). Het symposium was inmiddels het der de sinds GIN met zijn activiteiten be gon. Het werd door zo'n 225 leden be- In de lounge werd uitgebreid bijgepraat. zocht, waarmee het aangenaam druk was. De nieuwste ont wikkelingen in de geo-informatie stonden garant voor een zeer breed en ook vol programma. Vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur werden er in tien verschillende sessies 32 presentaties gegeven. Men kon meer te weten komen over nieuwe ont wikkelingen met betrekking tot 'Virtual Reality', gegevens- inwinning en gegevensontsluiting, geo-informatie en plan vorming, spatio-temporeel modelleren, gedistribueerde geo-informatie verwerking en semantiek, OpenGIS Web Fe ature Services, de integratie van geo-informatie, en er was ook een sessie met als onderwerp de TOPlOvector. De lezingen waren niet alleen theoretisch van aard, maar doorspekt met een groot aantal situaties uit de praktijk. Bijvoorbeeld tijdens de sessie over geo-informatie en plan vorming werd door Guido Vonk knelpunten voor het ge bruik van Planning Support Systemen voor ruimtelijke planning onder de loep genomen, terwijl eerder de imple mentatie van digitaal raadpleegbare provinciale plannen bij de provincie Utrecht werd besproken. Er was een aardi ge mix van lezingen uit het bedrijfsleven, de overheid en het onderwijs. De voor de Bosatlasprijs genomineerde Trias Aditya van het ITC in Enschede belichtte zijn visie op het ontwikkelen van een geo portaal voor 'Geographical Data Infrastructure' met de at las als metafoor. Een verhaal in wat lastig te volgen Engels en ook nog in een veel te warme zaal, maar absoluut de moeite van het beluisteren waard. De presentaties lokte de nodige discussies uit, waarbij we zowel kritische geluiden ('geo-infor matie is niet zalig makend', 'waarom zijn er zo weinig mooie en goede kaarten te zien?' en 'negeert de gebruiker kwaliteit van geo-informatie?') als ook positieve geluiden ('OpenGIS werkt!' en 'ruimte voor geo-informatie impuls voor samenwerking') hebben gehoord. Naast de sessies was er een demomarkt met een acht tien bedrijven ingericht, waar veel mensen van de gelegen heid gebruik maakten om ou de, bekende maar ook nieuwe collega GIN-leden te ontmoe- ten. Alles bij elkaar een goed georganiseerde dag, zeker voor zo n jonge vereniging. Het was druk bij de sessies. Nico Bakker mÊ spreekt de ALvtoe GEO-INFO 2004-7/8 G Geo-informatie Nederland o cu O O

Geo-Info | 2004 | | pagina 45