Van Steenis BEDRIJVEN EN DIENSTEN 340 Nieuw adres DataLand Na drie jaar van prettige samenwer king met gastgemeente Rotterdam is nu de tijd gekomen voor DataLand om op eigen benen te gaan staan. Met ingang van 1 juli verhuist DataLand daarom naar Gouda. Het nieuwe adres per 1 juli 2004 is: Burgemeester van Re- nensingel 101 2803 PA Gouda, tel. Wijzigingen NCGI Het voorzitterschap van het NCGI-be- "7 stuur is onlangs overge gaan van de heer J W.J. Besemer naar de heer A. van den Brink (DLG). De functie van secretaris is overgenomen door de heer P.M. Laarakker (Kadas ter). Die taak werd voorheen waarge nomen door H.J. Scholten (directeur Aero Vision verhuisd AeroVision BV heeft vanaf 1 mei 2004 haar advies- en projectmanage- mentdiensten op het ge bied van de geovisualisatie voortgezet in Naarden-Vesting. Het nieuwe adres is: Bussummerstraat 3, 1411 PK Naarden- Vesting. Het internetadres, telefoon- en faxnummer blijven ongewijzigd. Inlich tingen: Leon Hendriks, tel. (035) 694 64 48, leon.hendriks@aerovision.nl (0182) 69 69 58. Het postadres blijft tot en met december 2004: Postbus 6230 3002 AE Rotterdam. Het emailadres blijft hetzelfde: info@dataland.nl. Doek valt voor Van Steenis Geodan). Deze treedt terug omdat Geodan niet meer de rol van exploi tant van het NCGI vervult: het bedrijf blijft wel beheerder van de infrastruc tuur en voert projecten voor het NCGI uit. Scholten zal als adviseur aan het bestuur van het NCGI verbonden blij ven. Informatie: info@ncgi.nl, of dhr. Laarakker tel. (055) 528 50 00. Adreswijziging Kadaster Middelburg Vanaf maandag 28 juni 2004 be schikt Kadaster directie Zuidwest, vestiging Middelburg, over een nieuwe locatie in Middelburg. Het postadres (de postbus), de telefoon- en telefax nummers van Kadaster Middelburg blijven ongewijzigd. Het bezoekadres is: Parlc Veldzigt 3, 4336 DR Middel burg. Inlichtingen: Klantenservice, tel. (0118) 67 01 75, ofwww.kadaster.nl Vlak voor de afsluiting van dit num mer ontving Geo-Info het bericht dat de rechtbank van Utrecht op 23 ju ni 2004 het faillissement heeft uitge sproken van Ingenieursbureau Van Steenis te Houten. Dit bureau, opge richt in 1945, is meer dan vijftig jaar een begrip geweest binnen het werk veld van de geodesie. Een jaar of tien terug werkten er nog bijna honderd personeelsleden in de landmeetkundi ge/geodetische toepassingen. De malai se die de laatste jaren in de markt heerst, had Van Steenis al getroffen en is het bedrijf nu fataal geworden. De mogelijkheden van een doorstart wor den nog onderzocht. PERSONALIA Mr. J.W.J. Besemer (1946), tot voor kort voorzitter van de Raad van Bestuur van het Kadaster in Apel doorn, is per 1 au gustus 2004 aan gesteld als prak tijk-hoogleraar voor twee dagen per week bij de faculteit Techniek, Bestuur en Management van de Technische Universiteit in Delft. Hij vervult daar de Leerstoel Geo-Informatie Infrastruc tuur bij de sectie Geo-Informatie en Grondbeleid (GiGb) van het OTB. Deze leerstoel stond voorheen bekend on der de naam Geo-Informatie Voorzie ning en was al enige tijd vacant. Dr. Pieter Stienstra, hoofd van de Hoofdafdeling Geo-advisering en als zodanig MT-lid van de Adviesdienst Geo-informatie en ICT (AGI), vertrekt per 1 augustus 2004 naar de Dienst Weg- en Waterbouwkunde, een andere specialistische dienst van de Rijkswa terstaat. De geoloog kwam drie jaar ge leden in dienst van de Rijkswaterstaat en de AGI. Prof.mr.dr. Jitske de Jong is per 1 september 1004 voor de duur van drie jaar en voor 0,4 fte (her)be- noemd als hoog leraar in het Onroerend-Goed- recht aan de Faculteit Techniek. Be stuur en Management. Zij nam op 21 maart 2003 afscheid als hoogleraar in de Afdeling Geodesie van de faculteit CiTG, waaraan zij gedurende meer dan 12,5 jaar verbonden was geweest. Mevr. De Jong zal opnieuw werkzaam zijn binnen de Sectie Geo-informatie en Grondbeleid, die onderdeel uitmaakt van het Onderzoekinstituut OTB. Per 1 juli is dr. ir. F.J.J. Brouwer (49) be noemd tot nieuwe hoofddirecteur van het KNMI. Hij was reeds een halfjaar geleden aangesteld als adjunct-hoofd directeur om het vernieuwingspro gramma van het KNMI vorm en in houd te geven. Frits Brouwer is afge studeerd in de geodesie aan de TU Delft. Na afronding van zijn promotie was hij bij de TU Delft werkzaam als universitair docent en als onderzoeker bij het Kadaster. Daarna stapte hij over naar Rijkswaterstaat waar hij sinds eind jaren negentig verschillende lei dinggevende functies bekleedde, om te beginnen bij de Meetkundige Dienst. In de jaren voor zijn overstap naar het KNMI in 2003 was hij werk zaam als Directeur Water en als plaats vervangend Hoofdingenieur-directeur van de Directie Noord-Holland. Meldingen of tips voor deze rubriek kunt u sturen naar redactie@geo-info.nl of naar Geo-Info, Postbus 57,5700AB Deume. GEO-INFO 2004-7/8

Geo-Info | 2004 | | pagina 54