Verslag Bentley Internationale Gebruikersbijeenkomst 2004 it jaar vormde Walt Disney's hotelcomplex "Swan and Dolphin" nabij Orlando, Florida, het decor voor de jaarlijkse Bentley-conferentie, die als naam BE-conference meekreeg. Hierbij staan de letters BE voor "Bentley Empowered", in tegenstelling tot voorgaande ja ren, waarbij dit evenement BIUC heette, oftewel Bentley International User Conference. Wellicht dat deze naamsver andering definitief een trend bevestigt die zich de afge lopen jaren steeds duidelijker aftekende, namelijk de als maar afnemende rol van de Bentley-gebruikersverenigin- gen gedurende deze evenementen. Gedurende deze confe rentie was er voor hen geen enkele rol weggelegd, er was zelfs geen eigen stand in de tentoonstellingshal. De auteur met "zijn" nominatie. Nominatie De redenen voor mij om deel te nemen aan deze conferen tie waren dit jaar tweeledig. Als voorzitter van The Micro Station Community Nederland (de Nederlandse gebruikers vereniging) neem ik elk jaar deel aan deze conferentie, maar dit jaar had ik ook een tweede pet op, namelijk als ver tegenwoordiger van de gemeente 's-Hertogenbosch. Die was genomineerd voor een Bentley-award vanwege een project om gegevens uit ons documentbeheersysteem (Filenet), ons tekeningbeheersysteem (ProjectWise) en ons intranet geba seerd GIS-raadpleegsysteem GeoNet (op basis van ArcIMS) aan elkaar te koppelen, zodat een gebruiker documenten zowel traditioneel administratief als via ruimtelijke zoek- criteria kan opzoeken. Helaas resulteerde de nominatie niet in een prijs, maar de nominatie op zich was al een bijzon dere gebeurtenis. De prijs werd overigens gewonnen door het "Proyecto de Administracion de Tierras de Honduras - Het Cyber Café: Sistema Unificado de Registros - SURE", een project van het een gezellig Hondurese Kadaster. ontmoetingspunt. De afnemende rol van de gebruikers verenigingen betekende overigens niet dat er geen gebruikers aan het woord kwamen. Integendeel, per vakgebied waren er diverse lezingen bij te wonen waarin gebruikers vertelden hoe zij hun oplossingen met behulp van (on der andere) Bentley-technologie tot stand brachten. De opzet van de confe rentie was in grote lijnen gelijk aan voorgaande jaren, met dien verstande dat de interne reorganisatie van Bent ley zich reflecteerde in vijf aandachts gebieden: "Plant", "Building", "Civil", "Geospatial" als vakgerichte gebieden en "Foundation" als gemeenschappe lijk aandachtsgebied. Onder deze laat ste vallen de basisproducten, zoals Mi croStation, ProjectWise en de (web)ser- ver-producten. Verdeeld over deze aan dachtsgebieden werden in totaal zo'n 500 sessies aangeboden, verdeeld over vijf dagen, variërend van lezingen van een half uur tot een uur tot hands-on sessies van twee uur en trainingen van één dag. Voor de laatste twee werden overigens kosten in rekening gebracht. Een welhaast overweldigend aanbod, waarin elke deelnemer zijn eigen favo riete keus kon maken. Het aantal deel nemers is dit keer gestegen tot zo'n GEO-INFO 2004-9 ICT-conferentie te gast bij Mickey en Goofy

Geo-Info | 2004 | | pagina 42