Luchtfoto's militaire objecten op internet Op internet blijken al anderhalfjaar zeer gedetailleerde lucht foto's van alle militaire complexen en vliegvelden in Neder land te circuleren. Defensie wil dat al het materiaal nog deze week wordt gecensureerd, aldus De Telegraaf. Vorige week liet het ministerie al luchtfoto's van de luchtmachtbasis in Leeuwarden van internet verwijderen. Inmiddels is gebleken dat op een website alle militaire objecten uitgebreid te zien zijn. Defensie eist dat de beheerder van de site de foto's weg haalt of aanpast. De beelden, die voor iedereen vrij toegankelijk zijn, kunnen gevoelige informatie opleveren voor terroristen, zo conclu deerde de Militaire Inlichtingendienst na onderzoek. Op de foto is daarom de luchtmachtbasis Leeuwarden sinds vorige week onder weilanden verborgen. De luchtfoto's zijn te zien op de website www.vanuitdelucht.nl van het Rotterdamse be drijf OnSite Terradesk. Bezoekers kunnen hierop luchtfoto's van locaties en gebouwen in heel Nederland bekijken. Terra desk heeft inmiddels toegezegd een aantal foto's te zullen aanpassen. "Al is dit wel rijkelijk laat", aldus de directeur van het bedrijf, die zegt dat de foto's uit 1999 al anderhalfjaar op de site staan. website nu.nl, 15 juni 2004 BEDRIJVEN EN DIENSTEN GRIP op openbare verlichting Energiebedrijf Eneco heeft het ei gendom en beheer van alle licht masten binnen de gemeente Rotter dam overgedragen aan de gemeente Rotterdam. Gemeentewerken wil het onderhoud van deze lichtmasten uit besteden aan een derde partij via een Europese aanbesteding. Voor het op stellen van de gunningcriteria was een exacte begroting van het aantal licht masten noodzakelijk. Zowel Eneco als Gemeentewerken beschikten niet over betrouwbare gegevens. Daarom werd besloten om een inventarisatie uit te laten voeren door GRIP. Een eerste in schatting was dat het om ongeveer 83.000 lichtmasten en bewegwijze ringsborden ging. Om de inventarisa tie snel en doeltreffend uit te voeren maakte GRIP gebruik van een ArcPad applicatie geïnstalleerd op een GeoEx- plorer CE. Met deze combinatie heb ben zes inspecteurs van GRIP in vier weken het werk uitgevoerd. Het totale aantal objecten bleek 71.852 te zijn, wat de gemeente een aanzienlijke be sparing in het onderhoudscontract zal opleveren. Inlichtingen: (035) 584 588 of jberends@bsi-bomenservice.nl. Nieuwe naam voor Grontmij Grontmij heeft per 1 juli 2004 V Grontmij een nieuwe naam: Grontmij Nederland bv. Een groot aan tal bekende namen van Grontmij-onder- delen vervalt daarmee. Te opereren als één onderneming waar de klant met al zijn vragen terecht lean, was al langer een voornemen van het bureau. De naamswijziging manifesteert zich met name in de communicatie met klanten en overige relaties. Op andere vlakken zijn er geen grote veranderingen merk baar. Klanten kunnen van Grontmij dezelfde kwaliteit verwachten. Informatie: www.grontmij.nl Doorstart Van Steenis Zoals gemeld in Geo-Info nr. 7/8 is In genieursbureau Van Steenis BV op 23 juni 2004 gefailleerd. Twee project leiders, de heren ing. H. Vcltman en ing. K. de Weerd, en de heer ir. R. Vilters (eveneens actief in de geodetische bran che) wilden zich hier echter niet bij neerleggen. Zij hebben gedrieën als di rectie per 7 juli een doorstart van Van Steenis gerealiseerd. In de tussenliggen de periode zijn de bedrijfsactiviteiten gecontinueerd. Dit heeft ertoe geleid dat de klanten mi nimale problemen hebben ondervon den door stagnatie in het werk tijdens deze periode. Het nieuwe Van Steenis Geodesie BV heeft alle activiteiten over genomen van Ingenieursbureau Van Steenis BV en beschikt over alle infor matie die in het verleden is verzameld. Het nieuwe bedrijf heeft 25 medewer kers en is gevestigd in Houten. Informatie: telefoon (030) 639 5611. TECHNIEK PRODUCTEN BRIDGIS' geodata on line toegankelijk met DSP Bridgis BV breidt per september haar datadiensten uit met Data Service Pro viding (DSP). Met deze webservice kunnen geografische en ad ministratieve datasets direct via inter net worden gebruikt om analyses uit te voeren. Voor de dienst werkt Bridgis nauw samen met haar bron leveranciers. Met DSP kan de klant ruimtelijke queries in zijn eigen GIS-soffware samenstellen. Ook admi nistratieve queries zijn mogelijk, uit gaande van bijvoorbeeld x,y-coördina- ten, adres of postcode met straal- of grensaanduidingen als provincie, ge meente, wijk of buurt. DSP biedt in de eerste versie toegang tot Bridgis Adres locaties® en Postcodelocaties van R&Da- ta, bedrijven- en werkgclegenheidre- gisters, vastgoedinformatie en sociode- mografische gegevens van Stichting LI SA, Cendris en Wegener DM. DSP is bereikbaar via www.bridgis.nl. GEO-INFO 2004-9

Geo-Info | 2004 | | pagina 50