In memoriam Willem Takke (1937-2004) 447 Op 23 augustus is ir. Willem Takke overleden. In 2000 had hij als docent landmeten afscheid genomen van de Hogeschool van Utrecht. Ook al liet zijn gezondheid toen al te wensen over, toch kwam zijn overlijdens bericht onverwacht. Na zijn studie landmeetkunde aan de toenmalige HTS in Utrecht heeft hij in 1965 zijn geodetische ingenieurstitel in Delft behaald om vervolgens bij de Heidemij in Zwolle aan de slag te gaan. Na enkele jaren buiten het vakgebied te hebben gewerkt is hij in 1974 als docent in Utrecht begonnen. Willem was een erkende schakel in de kleine docenten gemeenschap van de HTS en later Hogeschool. Altijd dui delijk aanwezig, niet te beroerd om zijn mening te geven en wars van administratieve procedures. Het fenomeen inspraak was niet echt aan hem besteed, omdat hij vaak het idee had dat er naar hem niet geluisterd werd. Willem ging zijn eigen, meestal vrij conservatieve, weg. Toch heeft hij niet nagelaten zich op diverse fronten in te zetten voor de opleiding, ondermeer doordat hij de kostbare praktijkruimte voor de lessen fotogrammetrie - wist te realiseren. Velen zullen zich zijn rechtlijnigheid en schijnbare onrechtvaardigheid herinneren bij zijn interpretaties van toetsantwoorden van Landmeetkun dig rekenen en Landmeetkunde. Hij maakte er geen ge heim van niet uit te zijn op populariteit, maar zette zich wel met grote regelmaat in voor studenten die het vooral financieel of emotioneel op school niet konden bolwer ken. Iets wat voor velen een onbekende kant van hem was en dat karakteriseerde hem juist. Na van de markante collega hebben we nu ook afscheid moeten nemen van de bijzondere mens Willem Takke. Nel, kinderen en kleinkinderen: sterkte namens velen! Henk Jongbloed Uitgever Geo-Informatie Nederland www.geo-info.nl Redactie-adres Redactie Geo-Info Postbus 57, 5700 AB Deurne telefoon (0493) 328 628 fax (0493) 328 601 e-mail: redactie@geo-info.nl Redactie GEO-INFO Hoofdredacteur Ad van der Meer Redacteuren Adri den Boer Winifred Broeder Peter van de Crommert Klaas van der Hoek Irwin van Hunen Jan de Kruif Edward Mac Gillavry Philippe de Maeyer Ferjan Ormeling Katinka Roebert Theo Scheele Eindredacteur Sander de Wolf Inzenden kopij Indienen en publiceren van arti kelen en berichten in overleg met de redactie. Zie ook www.gctwn- fo.nl onder "Tijdschrift Geo-lnfo". Advertentie-exploitatie Westerum Publiciteit bv Wintereik 38 - 5682 HM Best telefoon (0499) 398 689 fax (0499) 374 497 e-mail: westbest@wxs.nl Advertentietarieven op aanvraag. Vormgeving Peter van den Hurk CirCum Communicatie Groep Druk I verzending CirCum Communicatie Groep Deurne Ontwerp omslag Jan Schilder Abonnementen/inlichtingen Postbus 57,5700 AB Deurne telefoon (0493) 328 628 fax (0493) 328 601 e-mail: administratie@geo-info.nl (adreswijzigingen uitsluitend schriftelijk of via e-mail) Abonnementsprijzen per jaar Leden van GIN: inbegrepen in het lidmaatschap 28,-; studenten en gepensioneerden 19,-). Persoonlijke abonnees (incLBTW): in Nederland 50,- buiten Nederland 60,- Bedrijfsabonnees (excl: BTW): in Nederland 75,- buiten Nederland 95,- Losse nummers 8,- (ind. BTW en verzendkosten), te bestellen via het redactieadres. 2004. Het overnemen evenals Kt vermenigvuldigen uit dit tijdschrift is slechts toegestaan na schriftelijke toe stemming van redactie en auteur. CEO-INFO 2004-10

Geo-Info | 2004 | | pagina 53