JA "Koester onze natuurdoor Zhenya Vidyapina (12 jaar) uit Moskou een van de winnaars uit 2003. aal vóóraf te bestuderen. Dat fotogra feren en het op CD zetten wordt door Peter van der Krogt verzorgd. Op de nationale onderwij smanifestatie in januari wordt de prijsvraag weer on der de aandacht van de leerkrachten gebracht. Daar zullen zich ongetwij feld weer een aantal schoolklassen aanmelden die ditmaal weer mee willen doen. De beste vijf tekeningen zullen door de Nederlandse jury vóór 1 juni 2005 opgestuurd worden naar het ICA-secretariaat. Misschien dat ze samen met alle andere inzen dingen nog kort in Utrecht worden tentoongesteld, maar vóór 1 juli moet het materiaal in La Coruna in Spanje zijn, om daar op tijd voor het ICA-congres opgehangen te kunnen worden. Rond 31 oktober was bijna sprake van een mediahype rondom de bijbel. Koningin Beatrix kreeg het eerste exemplaar van de Nieuwe Bijbel vertaling uitgereikt. Prominenten lazen hem voor bij boekhandel Don- ner in Rotterdam. De emeritus-hoog leraar communicatiewetenschappen en theoloog Anne van der Meiden was op Nederland 1 verdeeld over het ver taalwerk, maar had zelf met name waardering voor de kwaliteit van de vertaling van Psalm 16 vers 6. Hij ver onderstelde toch, dat er ook wel Nederlanders zouden zijn die de meetsnoeren niet zouden willen mis sen! Hoe luidt dit landmetersvers? Nieuwe Bijbelvertaling (2004): Een lieflijk land is voor mij uitgemeten, ik ben verrukt van wat mij is toebedeeld. Nieuwe Vertaling (1952): De meetsnoe ren vielen mij in liefelijke dreven, ja, mijn erfdeel bekoort mij. Statenvertaling (1637): De snoeren zijn mij in lieflijke plaatsen gevallen, ja, een schone erfenis is mij geworden. Bijgaand zondagsschoolplaatje num mer 28 uit een serie van rond 1950 geeft achterop deze tekst in de Statenvertaling en legt die voor kin deren uit: "De akkers om de dorpen vormen schijnbaar één onverdeeld veld. In werkelijkheid is dit niet zo. Men kan hier en daar stenen zien, die de akkers begrenzen. Deze grond is gemeenschappelijk eigen dom. Met het meetsnoer wordt nauwkeurig iedere akker afgeme ten. Tegen de ploegtijd wordt ge loot, welk stuk ieder krijgt. Natuur lijk zijn niet alle stukken even goed. Om alle bedrog uit te sluiten, laat men een kleine jongen het lot trekken. Treft iemand nu een goed besproeid vruchtbaar stuk, dan kan hij zeggen, dat de snoeren hem in liefelijke plaatse gevallen zijn." Het plaatje verbeeldt Israël ten tijde van koning David. Adri den Boer GEO-INFO 2004-12 iAsi "I Psalm 16 vers 6: een landmetersvers 2B MEETSNOER

Geo-Info | 2004 | | pagina 43