De opleiding Geodesie/Geo-informatica van de Hogeschool van Utrecht Eric Hagemans, docent. Hiddo Velsink, opleidingscoördinator. Hogeschool van Utrecht. Het betoog sloot goed aan bij de gelegd in het ondernemingsplan van de ijftig jaar bestaat de opleiding Geodesie/Geo-informa tica. Op een feestelijke middag in de Geertekerk in Utrecht is dit gevierd. Het woord werd onder meer ge voerd door Robert Kroon, directeur van ingenieursbureau Geodelta. Hij kwalificeerde de geodesie als 'theodesie', een vakgebied met zijn eigen onbegrijpelijke Latijn (vaktaal), met het streven naar hogere sferen (kerktorens, satellieten) en vooral prekend voor eigen parochie. De geodesie moet naar buiten treden en extravert worden. Het gebruilcsnut voor anderen moet leidraad voor de kwaliteit van de geode tische producten worden. ËüFibalaEin &0Ddc4ia f Goa-irclo mulicj Verloop van de jaarlijkse instroom de afgelopen 25 j aar. geschreven omdat de instroom van nieuwe studenten tekortschiet. Er moeten nieuwe impulsen aan de op leiding worden gegeven. Die impulsen moeten drie doelstellingen vorm ge ven: het vergroten van de instroom, het inrichten van een expertisecen trum en het bereiken van een topposi tie in de geodesie en geo-informatica in de Benelux. Bij het vergroten van de instroom moet het netwerk van relatiebeheer ders een grote rol gaan spelen. Een re latiebeheerder is een geodeet of geo-in- formaticus, die bij middelbare scholen het vakgebied en de opleiding in het bijzonder gaat promoten. Even belang rijk is het idee de doelgroep, waarop de werving wordt gericht, te vergro ten: maak gebruik van de populariteit van GPS en GIS om jongeren aan te spreken. Vanouds is de opleiding vrij eenzijdig gericht geweest op het opleiden van landmeters en lcartografen, later geo deten en geo-informatici op hbo-ni- veau. In het kader van het onderne mingsplan wil de opleiding zich rich ten op andere opleidingen om daar de GEO-INFO 2005-1 HBO Geodesie/Geo-informatica De Hogeschool van Utrecht biedt de enige vierjarige hbo-opleiding geodesie en geo- informatica in Nederland aan. De opleiding is daardoor voor zowel het beroepsveld als voor de masteropleidingen in de geodesie en de geo-informatiekunde een essentiële bron van nieuwe instroom. Er is in onderwijsland en in Utrecht de laatste jaren veel veranderd. De vroe gere studierichting Landmeetkunde/Kartografie is getransformeerd in een opleiding die zowel de veranderingen in het beroep als de Een ondernemingsplan veranderingen in onderwijs-methoden en ideeën die de opleiding heeft neer- onderwijsbeleid heeft opgepakt en in het opleiding. Het ondernemingsplan is onderwijsprogramma heeft verwerkt.

Geo-Info | 2005 | | pagina 10