Promotiecampagne van de SBW f techniek. Tanks en wapentuig zijn ver vangen door grote asfaltmachines, hijskranen en shovels. Een van de activiteiten van het Go- Infrateam (onderdeel van de groep 'werving en opleiding'), is het bezoe ken van basisscholen in het land om in gastlessen kinderen te laten ervaren hoe interessant de werkzaamheden van de bijbehorende beroepsgroep wel zijn. Die gastlessen worden onder steund door een indrukwekkende vrachtautocombinatie, Inframobiel ge naamd, die is uitgerust met compu ters, simulators, demonstratiemateri aal en meetapparatuur, zoals water pastoestellen en theodolieten, want ook het landmeten is een onderdeel van het promotiedoel. Groepsfoto genomineerde en gelauwerde ambassadeurs. Middelbare scholieren worden oud en Van links naar rechts: T.C. de Wit, B. Salomons, J. Volkers en]. Schreurs). wijs genoeg geacht om zelf naar Har derwijk te komen om een blik te wer pen in de geavanceerde inffatechni- m aan de behoefte aan vakkrachten in de infra-tech- nielc te kunnen voldoen spant de SBW (opleidings instituut in de grond-, wegen-, water- en spoorbouw) zich bij voortduring in om jongeren te interesseren in een baan in de infratechniek. Een team van medewerkers, het Go- Infrateam, opereert daartoe vanuit de voormalige in- fanterielcazerne in Harderwijk, die inmiddels volledig is herschapen in een kennis- en opleidingscentrum voor infra- Theo Scheele, redacteur. sche geneugten. Een grote groep van meer of minder grijze vrijwilligers, ambassadeurs ge noemd, ondersteunt deze activiteiten, zowel in Harderwijk als in het land met het Inframobiel, en het bestuur van het opleidingsinstituut acht dit zo belangrijk dat de ambassadeurs een Burgemeester De Groot reikt de ambassadeursprijs uit. maal per jaar in Harderwijk worden (links Salomons, rechts Schreurs). uitgenodigd voor een gezellige dag. Een vast programmaonderdeel daarin is de verkiezing van de ambassadeur van het jaar. In september jl. werd de ambassadeur van het seizoen 2004 gekozen. Drie wa ren er genomineerd en een daarvan was landmeter. Dit jaar werden ook prijzen uitgeloofd voor de leerlingen die door het instituut waren opgeleid tot enig examen, want ook dat doen ze in Harderwijk. Ook (leer)bedrijven die aan dit scholingsproject hadden mee gewerkt en opdrachtgevers werden be licht en konden een prijs winnen. De belangrijkheid van het geheel werd onderstreept door de aanwezigheid van enkele bestuursleden van de SBW en van het scholingsproject. Burge meester J. de Groot van Harderwijk was een rol toegedacht in de prijsuit- GEO-INFO 2005-1 De ambassadeurs van Go-Infra

Geo-Info | 2005 | | pagina 24