reiking. Voorzitter De Pender gaf over de hoofden van de aanwezigen de wij ze waarschuwing dat juist in tijden van minder grote economische bloei vooral niet moet worden bezuinigd op opleiding en kwaliteit van werk want dat kost geld. Zorg ervoor dat je het werk in één keer goed doet en dat lukt alleen als je goed opgeleide mensen in dienst hebt. Hoe leuk de werkzaamheden in de infra techniek wel zijn, kregen de aan wezigen geëtaleerd in een splinter nieuwe video (eigenlijk een cd) waarin twee enthousiaste leerlingen op zoek gingen naar de waarheid en vooral naar de leukste job. Via een architect, een landmeter, een uitvoerder (wat heb jij dan uitgevoerd?), een boswach ter en een kraanmachinist ontdekten ze hoe vet en cool die beroepen alle maal zijn. Drie genomineerde leerlingen kwa men nu voor het voetlicht. De uitver koren nummer één kreeg een prijs in geld van duizend euro, en een mooie sculptuur, de nummers twee en drie elk vijfhonderd euro en een wat klei ner sculptuurtje. Toch ook nog zeer de moeite waard. De duizend euro ging naar Arno Leunissen uit Rotterdam omdat hij zo enthousiast aan zijn stu die en opleiding had gewerkt ondanks enkele flinke gezondheidstegenslagen. De beste prijs voor het leerbedrijf ging naar De Groot en Schagen uit Slie- drecht, waar al 584 leerlingen de kans hebben gekregen om van de SBW-op- leiding gebruik te maken. Vooral de mensgerichte intensieve begeleiding van de studenten gaf daarbij de door slag. De prijs voor de beste opdrachtge ver kreeg de gemeente Albrandswaard omdat deze gemeente in haar oplei dingsbeleid net een tikkeltje meer haar best had gedaan dan de andere twee (Alphen aan den Rijn en Ridder kerk). Toen kwamen de drie genomineerde ambassadeur op het podium. Bé Salo mons, Teun de Wit, beide directeur van een bouwbedrijf, en Jos Schreurs voorheen werkzaam bij het Kadaster in Eindhoven. Teun de Wit werd eer ste, maar dat deed volgens de voorzit ter niets af aan de inspanningen van de andere twee, want dat je genomineerd wordt, betekent al datje een prijs hebt gewonnen. Dit jaar werd er voor het eerst ook nog een ere-ambassadeur benoemd. Dat werd Jos Volkers uit Alphen aan den Rijn, f Jos Schreurs in gesprek met Tienko Doorn, de hegeleider van het Inframobiel. omdat hij al vanaf het prille begin heel enthousiast in de Go-Infra campagne heeft 'ge-ambassadeurd'. Kadastermedewerker Jos Schreurs was erg in zijn schik met zijn voordracht voor ambassadeur van het jaar, ook al werd hij niet de eerste. Ook hij trekt al jarenlang mee met het Go- Infra promotieteam (als hij niet op de fiets onderweg is naar Santiago of Rome). Recent nog in het voorlichtingscen trum Venlo, een thuiswedstrijd dus, waar hij met diabeel- den en instructies met meetapparatuur leerlingen de ge- Salomons en Schreurs. GEO-INFO 2005-1 Hi

Geo-Info | 2005 | | pagina 25