Inframobiel op weg. neugten van het kadastrale werlc en vooral het gevarieerde werk van de kadasterlandmeter onder de aandacht bracht. Het Inframobiel heeft het steeds drukker naarmate het meer bekend is. Het afgelopen jaar zijn al in een kleine honderd verschillende plaatsen basisscholen bezocht, waar kinderen enthousiast opdrachten en spelletjes uitvoeren die gericht zijn op de werkzaamheden in de infratechniek. Vooral de computerspelen in het Inframobiel zijn daarbij erg in trek. In het spel Simcity leer je bijvoorbeeld een hele stad compleet Kinderen aan het werk in het Inframobiel. De SBW, is het opleidingsinstituut voor de grond- water- en wegen bouw, en heeft opleidings- en scholingsmogelijkheden op lager, middelbaar en hoger technisch niveau op het gebied van de onder grondse en bovengronds infrastructuur, kabel-, leiding-, en milieu techniek. Daarnaast verzorgt zij applicatie- en bedrijfscursussen op maatook voor niet-GWW bedrijven. Genomineerde leerlingen. met infrastructuur te bouwen. Ook zijn er spelletjes om kaarten te maken of buiten op het schoolplein te meten met een theodoliet of waterpasinstrumen ten. De SBW is verantwoordelijk voor de opleidingen in deze branche, met na me wat betreft de lesstof en de toet singseisen voor de examens op mbo-ni- veau (middenkaderopleiding). Het doel van de Go-Infra campagne van de SBW is om de instroom van leerlingen in deze bedrijfstak te vergroten. In stroom met name in de ROC's in die sector en ook in het opleidingscen trum Harderwijk waar in grote zand bakken geoefend kan worden met ze ventig verschillende machines voor grondverzet, sleuven worden gegraven of sloten, aanleggen van funderingen, walsen, frezen en hijsen. In een over dekte hal leren straatmakers kunstige straatpatronen te leggen. Voor de mbo-opleiding infratechniek kan gekozen worden voor een beroeps opleidende leerweg, (BOL-opleiding) aan een ROC of in een interne opleiding in het opleidingscentrum in Harder wijk, en een beroepsbegeleidende leer weg (BBL) waarbij de student in dienst gaat bij een bedrijf en een dag per week naar school gaat. Er wordt op vier nive aus opgeleid: assistent, basisberoepsbe oefenaar, vakfunctionaris en midden kaderfunctionaris of specialist. Beide soorten opleiding (beroepsopleidend of beroepsbegeleidend) worden in het cen trum in Harderwijk ondersteund. De instroom in de infratechnielcoplei- dingen is dankzij de Go-Infra activitei ten stabiel gebleven meldt Harderwijk. Aan circa 25 ROC's in den lande lean voor deze beroepen worden gekozen. Volop tevredenheid dus bij de organisa toren en de opleiders van Go-Infra cam pagne. Volop hoop op betere tijden voor de bouw- en aanneemwereld en dus ook volop behoefte aan goed opge leide vakkrachten die straks weer in grotere getale nodig zullen zijn dan op dit moment, volgens De Pender. Geluk kig is dankzij al dit werk de instroom stabiel. Goede tijden dus voor het scho- lings- en opleidingscentrum in Harder wijk en voor het leerlingenwezen. Of de campagne ook resultaat boekt voor de instroom in de reguliere mbo-, hbo- en universitaire studies in de landmeetkunde (of geodesie) werd die dag niet duidelijk. GEO-INFO 2005-1

Geo-Info | 2005 | | pagina 26