draaien, zodat je Vlaanderen vanaf de andere kant kunt be kijken. En zie, daar ligt de hobbel van Kemzelce. Om te controleren of het allemaal duidelijk is vraagt Mar tin: "Waarvoor denk je dat de hoogtelcaart vooral wordt ge bruikt?" "Om maquettes te kunnen maken", luidt een van de antwoorden. En daar is weinig tegen in te brengen. Een volgende kaart heeft alles met Burgemeester Van hoogte te maken en daarop zien ze hoe Duijse (rechts) en Na de middag werden de opdrachten uit het opdrachten boekje doorgenomen en daaruit bleek dat de kinderen het allemaal voortreffelijk hadden gedaan. Dan wordt de hele dag nog even geëvalueerd. Of ze het leuk hadden gevonden? Veel vingers omhoog en vrijwel alleen enthousiaste reac ties. Je mag best zeggen dat je er niets aan vond hoor, lokt meester Gino uit. Weer een vinger omhoog: "Gisteren dacht ik nog, er zal wel niets aan zijn maar nu vind ilc het toch heel interessant." Er werd dan ook aardig diep ingegaan op de techniek. Ze wil den precies weten hoe dat GPS werkt, en kregen uitgelegd je van de kaart kunt aflezen datje har- Schepen De Rechter. dat er een referentiestation in Hulst aan had meegewerkt. der moet trappen als je naar school toe (achter) fietst dan terug naar huis. Serieuzer nog wordt het als blijkt dat je kunt zien welke plaatsen onder water lopen als de dijken doorbreken. Hoogtepunt in figuurlijke zin is de stap naar 3D. Kees koppelt de hoogtelcaart aan de to pografische kaart van Vlaanderen en laat het land dan vanuit een ander ge zichtshoek bekijken. In de richting van de Ardennen zie je de heuvels van die streek tegen de achtergrond steeds ho ger oprijzen naarmate het standpunt van de kijker daalt, en helemaal mooi wordt het als hij de kaart laat rond- reiken de prijzen uit voor de beste ontwerpen voor een nieuw Kemzeke. En bij het waterpassen moest uitgelegd worden hoe dat zat met het NAP en het in Vlaanderen gebruikte 'Oostende Peil', wat 2,32 meter hoger ligt. En hoe werken die spiegeltjes bij het to talstation nu precies? Dat werd pas duidelijk door een vergelijking met (lach) spiegels op de kermis. Klas 6 van de gemeentelijke basisschool van Kemzeke samen met Waterschaps ambtenaren. Toen de kinderen aan het eind van de dag ook nog allemaal een fraaie luchtfoto mee naar huis mochten nemen kon het helemaal niet meer stuk en spontaan kregen alle water schappers een bedankje. Sommigen werden zelfs met een kusje beloond. En dus gingen ook de landmeters voldaan huiswaarts. p1' GEO-INFO 2005-1 T Evaluatie

Geo-Info | 2005 | | pagina 37