genereren van topografische basis gegevens; visualisatie en verspreiding van geo grafische gegevens; ontwikkeling en optimalisatie van geo-informatieproductie en -distri butie; onderzoeksvaardigheden. De cursisten kunnen vervolgens kie zen uit een scala aan onderwerpen die door de zes wetenschappelijke af delingen van het ITC worden aan geboden. Dit geeft de studenten de mogelijkheid hun studiehorizon te verbreden. De overige modules bestaan uit lessen en oefeningen op het gebied van: 1Ruimtelijlce-informatietheorie 2. Informatie-extractie; 3. Webtechnologie voor GIS en karto- grafie. Een belangrijke component in deze cursus is de opleiding tot onderzoe ker. Na ongeveer een jaar, na afloop van het lesgedeelte, moet een onder zoeksvoorstel worden verdedigd waarna gedurende een half jaar het werkelijke onderzoek plaatsvindt. De ze laatste periode moet resulteren in het schrijven van een te verdedigen scriptie. In principe kunnen alle drieweekse modules, die onderdeel vormen van een standaard ITC-opleidingsprogram- ma, zoals beschreven in de vorige para graaf, ook als losse korte cursus ge volgd worden. Niet alle individuele modules zijn hier echter even goed voor geschikt, bijvoorbeeld door hun nauwe samenhang met eerdere of late re modules. Speciaal aanbevolen wor den bijvoorbeeld de volgende korte cursussen: Principes van geografische gege vensverwerking: databases, GIS en remote sensing (3 maanden); Het maken van interactieve en dy namische multi-media (web-)lcaar- ten (3 weken); Het maken van websites voor de ver spreiding van geografische gege vens; Het ontwikkelen van geografische in formatiesystemen: ontwerp van insti- tuutsbrede geografische gegevensbe standen en -processen (3 weken); Ontwikkelen van informatiesystemen en ontwerp van geografische gegevensbestanden (3 weken); Geografische informatie afkomstig van actieve sensoren (3 weken). Daarnaast kan het ITC op verzoek ook maatwerkcursussen verzorgen met een duur vanaf één dag of meer, in het En gels of in het Nederlands. Kortgeleden zijn er op deze ma nier bijvoorbeeld cursussen gegeven voor de gemeente Den Haag (Moderne GIS en lcartografie) en de provincie Limburg (Theoretische en praktische aspecten van Flash, HTML en interfaces voor geo-informatieverspreiding). Studenten die ingeschreven zijn bij de Faculteit Informati ca van de Universiteit Twente hebben de mogelijkheid om het Msc-gedeelte van hun opleiding grotendeels bij het ITC te volgen. Het curriculum is samengesteld uit een aantal vakken bij de UT en een deel van de vakken van de GFM.2- opleiding. Na succesvolle afsluiting van de opleiding zullen de deelnemers de UT Msc-titel mogen voeren. Voor toelating tot de Diplomacursus en een aantal korte cursussen moeten deelnemers beschikken over een middel bare schooldiploma en zo'n drie jaar relevante praktijker varing. Voor toelating tot de Professional Master en MSc-op- leidingen moeten deelnemers een BSc, of vergelijkbare uni versitaire vooropleiding hebben in een aan de studie ver wante discipline, alsmede twee jaar werkervaring. Cursus deelnemers moeten ook de Engelse taal voldoende machtig zijn voor het schrijven van rapporten en bijvoorbeeld het af leggen van examens in het Engels. Blik in een van de computerleerzalen op het ITC. GEO-INFO 2005-1 Korte cursussen Samenwerking met Universiteit Twente Praktische informatie

Geo-Info | 2005 | | pagina 53