Tom van Herck onderhoudt internationale contacten. Programmeur Dirk Steurs bezig met de ontwikkeling van een nieuwe module. elkaar te brengen, waar ze dan in die vijftien verschillende talen eikaars er varingen kunnen doorgeven. Tom is sinds 2000 aan ADW verbonden en lean gezien zijn taak veel vertellen over de toepassingen en gebruiksmogelijkhe den, die overigens nog regelmatig wor den uitgebreid. Hij werd aangenomen met de speciale taak het gebruik van Pythagoras in het buitenland uit te breiden. Tussen 1992 en 2000 was het programma al in circa tien Europese landen ingevoerd, tus sen 2000 en 2005 is dat door zijn inzet uitgebreid naar veertig verschillende landen, verspreid over de hele aardbol. Om vertegenwoordigers in verre lan den te vinden speurt Tom via internet, via beurzen en ook via de Vlaamse overheidsinstelling "Export Vlaande ren", naar mogelijke geïnteresseerden. Tekening van een Zodra contacten tot stand zijn gelco- met Pythagoras men volgt meestal een persoonlijke vervaardigd kennismaking, gevolgd door training wegontwerp. en opleiding. Soms moet ook het programma en de handlei ding opnieuw vertaald worden. Dat gebeurt meestal door de nieuwe vertegenwoordiger die de taal van dat land kent en ingewijd is in de daar toegepaste systemen. Dat betekent dus dat Tom niet zo vaalc in Vosselaar is te vinden maar wel in Engeland, Duitsland Frankrijk, Oost-Europa, Thailand, Ghana, Bolivia of ergens anders op de wereldbol. Want het houdt niet op bij de kennismaking met nieuwe vertegen woordigers of distributeurs. Er moeten ook lokale mede werkers worden opgeleid en ondersteund en nieuwe moge lijkheden worden uitgelegd. De support van de gebruikers in het buitenland gebeurt door de distributeurs in het be treffende land zelf en zelden vanuit Vosselaar. De technische mogelijkheden van Pythagoras demonstreert Tom mij (gelukkig in het Nederlands) met behulp van een laptop, en hij laat zien hoe simpel de primaire functies worden uitgevoerd bij het opmeten van een stuk bebouwd terrein. In snel tempo zien we de waarnemingen, die met een tachymeter worden uitgevoerd, achter elkaar verlopen. Spiegel bij een hoek van een huis, klikken in het eenvoudi ge iconenblolc, code intypen en het gemeten punt staat op de kaart. In een registratielijstje naast de tekening worden de gegevens van het punt (soort punt, coördinaten e.d.) zichtbaar. Na een vijftal klikjes zijn de voor- en zijgevels ge meten en direct ook getekend, dan volgen de grenzen van het perceel en de straatkanten. In rap tempo wordt de kaart gecompleteerd. Een verlengde van een huis wordt gesneden met de voorgrens en direct lichten de coördinaten van het snijpunt op. Als het hele huis tenslotte op de kaart is gezet, wordt een strook van 1 meter breed rondom het huis gecre ëerd door slechts twee functies te activeren. Met een klik in het symbolenblokje ligt er een mooi tegelplateau rondom het pand. En die symbolen kun je zelf gemakkelijk aanma ken en opslaan, klaar voor gebruik. Omdat Pythagoras ook goed kan rekenen, kunnen oppervlaktes en lengtematen snel worden berekend en afgelezen naast de betreffende ob jecten, en als je alles in meters hebt berekend zijn die cijfers door twee klikjes te veranderen in 'feet'. GEO-INFO 2005-3 -

Geo-Info | 2005 | | pagina 18