Bij Kadaster "tijdelijk extra vet op de ribben" evrouw drs. Th.A.J. (Dorine) Burmanje (1954) trad op 1 mei 2004 aan als voorzitter van een geheel ver nieuwde Raad van Bestuur van het Kadaster. Nog geen jaar later is ze begonnen met een ingrijpende organi satie-ontwikkeling, onder het motto: "Het Kadaster: Dé le verancier van vastgoedinformatie en de beste uitvoerings organisatie in Europa." Is hierover al meer te zeggen dan wat eerder in Geo-Info kwantitatief is gepubliceerd?1 Wat betekent het, dat de voorzitter van het Kadaster ook voor zitter is van tal van gremia in de geowereld en er geschre ven werd over "meervoudig voorzitter Burmanje"? Een ge sprek met de voorzitter over deze en andere onderwerpen geeft een overzicht. Wat waren haar eerste indrukken bij het arriveren in de wereld van de geo-informatievoorziening? Mevrouw Bur manje: "Voor mij was er veel herkenning met de water- en de energiesector waarin ik eerder werkzaam was, het lijkt wel familie! Je treft gedreven vakinhoudelijke mensen aan, vol bezieling, die trots zijn op hun werk. Het is fijn om daar mee te mogen werken. Wat opviel was ook dat de geowereld wel een kleine wereld is. Veel clubjes en organisaties wor den bemand met nagenoeg dezelfde mensen met lange sta ten van dienst. Ilc heb in dit verband de term 'bestuurlijke drukte' gelanceerd. De vele clubjes zijn soms lastig en het is zonde van de versnippering: men kan niet zonder elkaar. Ad van der Meer en Adri den Boer, redacteuren Dorine Burmanje. 1) Ad van der Meer en Theo Scheele, Kadaster reorgani seert drastisch, in: Geo-info 2005-3, p. 160 Het is trouwens ook een wereld die je gemakkelijk opneemt. Ilc kom welis waar niet uit de geowereld maar voel me toch geen buitenstaander, eerder een nieuwkomer. Ilc hoop dat ilc wel een gezonde verwondering overeind lean houden!" Het Apeldoornse Kadasteradres is ook het adres van de stichting NCGI (Natio naal Claeringhouse Geo-informatie), ooit ontsproten uit de al jaren bestaan de Amersfoortse stichting Overlegor gaan Ravi. Als vice-voorzitter van de Ravi Icon Dorine Burmanje in septem ber 2004 al tekenen voor weer een nieuw gremium waarvan ze ook voor zitter werd: de stichting Ruimte voor Geo-informatie. Deze tijdelijke stich ting lean dankzij het Besluit Subsidies Investeringen Kennisinfrastructuur de geosector in de periode tot 2010 een impuls geven. Intussen is besloten dat de stichting NCGI per 1 september 2005 weer samengaat met de Ravi. Mooie erfenis Van grote verbazing bij de komst in de geowereld en bij het Kadaster was geen sprake. Wat wel opviel was het di lemma van werlc met zowel een am bachtelijk als een politielc-bestuurlijlc aspect. "Bij het Kadaster tref ilc wel een houding van: dit is ons gebied en een knappe jongen die daar aan komt. Er is niet een natuurlijke nieuwsgierigheid naar anderen toe en de anderen ervoe ren het Kadaster ook als een tikje ge sloten. Dat is wel sterker dan ilc dacht", aldus de voorzitter. Voor haar aantre den was, na jaren voorbereiding, net de fusie tussen het Kadaster en de To pografische Dienst Nederland rond: "Ilc vind dat een mooie erfenis, zeker uit oogpunt van synergie. Lastig is wel het verschillend cultuurelement. In vlechting daarvan kost energie. Van kostendekkend werken tot omgaan met Gebruikersraden: alles geldt Ka- GEO-INFO 2005-6 Dor ine Burmanje en de droom van een nationaal geodetisch instituut 288 M

Geo-Info | 2005 | | pagina 14