strategische keuzes moeten worden gemaakt. Een aantal van deze keuzes zal voor alle gemeenten gelden en daarom hebben gemeentelijke deskun digen deze gemeenschappelijke keu zes geïnventariseerd. De IOV-voorzit- ters en de VNG hebben vanuit deze in ventarisatie de speerpunten voor de periode 2004-2008 bepaald. De VNG- en de IOV-voorzitters zijn uit eindelijk gekomen tot zes speerpun ten; elk speerpunt bestaat uit drie tot zeven acties met een totaal van 29 ac ties. Hierbij volgt van elk speerpunt een samenvatting: 1. De basisinformatie; het bij wet rege len van permanent gekoppelde ac tuele authentieke basisregistraties. Dit speerpunt omvat onder meer onderwerpen als het meewerken aan de totstandkoming van een stel sel van basisregistraties en de ver antwoordelijkheid en zeggenschap over gegevens binnen de authentie ke registraties. Verder moet de wet en regelgeving worden aangepast aan deze authentieke registraties. 2. Het bestuur; meer bestuurlijke be trokkenheid bij de gemeentelijke vastgoedinformatievoorziening. Dit omvat zeven acties waaronder het bevorderen van de samenwerking van gemeenten bij het verzamelen, verwerken en verstrekken van vast- goedgegevens. Ook verheldering van de taak van de gemeenten bij de registratie van gegevens over de pu bliekrechtelijke toestand en het fei telijke gebruik valt hier onder. Ten slotte: het starten met de opzet van een Centraal Adressen Bestand. Kortom, allerlei acties om de positie van de gemeente en de gemeente lijke afdeling helder te krijgen. 3. De burger; de burger heeft verplich tingen bij het aanleveren en contro leren van de door de gemeenten bij gehouden gegevens over het vast goedobject dat hij gebruikt. Naast het inzagerecht van de burger, dat nogal logisch is, komt er een onder zoek naar de wederzijdse verplich tingen van burger en gemeente. De gemeente moet de burger de infor matie aanbieden; de burger moet deze corrigeren. Meldt de burger de missers niet dan kan hij zich daar later niet op beroepen. De vraag is of deze wederzijdse verplichting haalbaar is. 4. De organisatie; de administratieve organisatie van de ge meentelijke vastgoedregistratie dient goed te zijn gere geld. Dit speerpunt gaat over de administratieve organi satie van de functie vastgoedinformatie, de organisatori sche plaats van de vastgoedspecialisten en de competen tieprofielen waaraan deze specialisten zouden moeten voldoen. 5. De techniek; gebruik van nieuwe (inwinnings-)technie- lcen en verwerkingsprocedures leidt tot vereenvoudiging van gegevensinwinningsprocessen. Dit speerpunt gaat over de wijze waarop de gemeenten de informatie krij gen uit andere authentieke registraties en de levering van informatie door de gemeente. 6. Specifieke aandachtsvelden; als gevolg van de speerpun ten 1 t/m 5 moet aandacht worden besteed aan kabels en leidingen, de wegenlegger, uitwisseling ruimtelijke plannen en topografie als ontsluitingsgegeven. Kortom, al met al een op het eerste oog bont gezelschap aan onderwerpen; sommige heel concreet, andere wat vaag. De speerpunten zijn duidelijk gericht op de organisatie van de gemeentelijke vastgoedinformatie met de authentieke re gistraties als kern. Maar het zal veel inspanning van alle be trokkenen vergen om deze acties voor 2008 te realiseren. GEO-INFO 2005-6 De strategische keuzes fj

Geo-Info | 2005 | | pagina 27