sieerd. De discussie laat een waslijst met wensen en mogelijkheden ach ter: van portaalfunctie tot het on-line zelf kunnen genereren van kaarten. Denken dat deze aspecten allemaal in de nieuwe atlas kunnen worden ver werkt, is een utopie. Maar de werk groep kan hier waarschijnlijk wel even mee vooruit. Ook bracht de dis cussie nog een duidelijk punt van overeenstemming naar voren: de at las moet een hoge visuele kwaliteit krijgen. Atlassen op internet Nederland Nationale atlassen in het buitenland www.atlasvannederland.nl //atlas.gc.ca/ (Canada) www.nieuwelcaart.nl www.tim-online.nrw.de (Duitsland, www.zorgatlas.nl Nordrhein-Westfalen) www.edugis.nl www.atlanteitaliano.it (Italië) //dinolksOl. nitg.tno.nl/dinoLks/DINOMap.jsp //nationalatlas.gov/ (Verenigde Staten) www.sna.se (Zweden) www.atlasderschweiz.ch (Zwitserland) www.karto.ethz.ch (Zwitserland) De presentaties zijn te vinden op www.geo-info.nl, dan naar "Kartografïe en Geovisualisatie", kies "Projectgroep Nationale Atlas". ■te Aandachtig luisteren op vrijdagmiddag. Discussiepunten. et Comité de Liaison des Géo mètres Européens (ofwel de CLGE) is een door de Europese Unie erkend overlegorgaan van Euro pese geodeten en geo-informatici. De CLGE informeert en adviseert de EU over het belang van geodeten en geo- informatici in de Europese samen leving, over te stellen professionele eisen en over verwachtingen ten aan zien van het geodetisch en geomatica- onderwijs. Het bestuur van de CLGE bestaat uit president Klaus Rürup (Duitsland), de vice-presidenten Mark Wijngaarde Jos Anneveld, Wim van Pijkeren en Mark Wijngaarde, CLGE (Nederland, Europese relaties), Vaclav Slaboch (Tsjechië, professionele educatie) en Henning Elmstroem (Denemar ken, professionele praktijk), secretaris-generaal Gerda Schennach (Oostenrijk) en penningmeester René Sonney (Zwitserland). Per EU-land zijn er maximaal twee afgevaardigden naar de CLGE. Voor Nederland zijn dit Wim van Pijkeren namens de VNBG en Jos Anneveld namens GIN en de Hydrographic Society. Zoals gezegd is Mark Wijngaarde, als een soort 'geo- Bolkestein', direct voor de CLGE actief in het bestuur. Hij is dus geen Nederlands afgevaardigde meer. Behalve afge vaardigden van de EU-landen zijn er afgevaardigden van een aantal Midden-Europese landen en van andere vereni gingen en organen die zich op Europees niveau met verge lijkbare belangenbehartiging bezighouden. GEO-INFO 2005-7/8 •-r. h'+t *9 - Nieuws van het Comité de Liaison des Géomètres Européens

Geo-Info | 2005 | | pagina 47