plannen en tijdig een melding te doen aan KLIC, het Kabel en Leiding Informa tie Centrum. De graafbedrijven stellen dat zij niet gaan graven indien er geen informatie beschikbaar is of indien er niet aan vooronderzoek is gedaan. Bedrijven die de graafcode onderschrij ven komen op een lijst. Dit overzicht is voor iedereen te raadplegen op de site van de campagne: www.graafschade- voorlcomen.nl. Met de graafcode loopt de sector vooruit op in de maak zijnde wetgeving over voorkoming van graaf- incidenten. Kick-off De campagne 'Graafschade voorkomen we samen' ging feestelijk van start tij dens de beurs 'Bouwmateriaal Ahoy' in Rotterdam. Op donderdagmiddag 26 mei 2005 zetten de eerste drie bedrij ven uit de graafsector symbolisch hun handtekening onder de graafcode. Van af dat moment gaat de campagne lan delijk en kunnen bedrijven zich bij de graafcode aansluiten. Inmiddels staat de teller op ruim 150 ondertekenaars. Het voornemen is om de campagne tot eind 2006 te laten doorlopen. Inlichtingen: www.graafschade-voorlcomen.nl technologie, state-of-the-art elektroni ca en de modernste communicatiepro tocollen. De levering is onderdeel van een op dracht voor 2 Trimble R8 GPS-ontvan- gers en 2 Trimble S6 tachymeters. Hier mee heeft Mourilc het "Integrated Sur veying" concept van Trimble omarmd. Dit betekent dat de maatvoerder volle dig lcabelloos via Bluetooth zowel met een GPS-ontvanger als met een tachy- meter werkt, maar met slechts één en hetzelfde veldboelc. Het grote voordeel hiervan is dat de bediening onafhanke lijk is van de meetmethode. Inlichtingen: www.geometius.nl zicht van de totale resultaten, bijbeho rende jaarcijfers en de jaarrekening over 2004. En een meer toegankelijke versie voor het publiek. Met daarin kort en bondig een overzicht van ons gevoerd beleid en een verkorte balans en winst- en verliesrekening. Financieel resultaat De omzet steeg van 188,2 miljoen euro in 2003 naar 210,0 miljoen euro in 2004. Ook het totale bedrijfsresultaat is gestegen. Van 2,4 miljoen euro posi tief in 2003 naar 5,4 miljoen positief in 2004. Dit resultaat is opgebouwd uit 6,4 miljoen euro (positief) voor de wet telijke taken en 1 miljoen euro (nega tief) voor nevenactiviteiten. Inlichtingen: www.kadaster .nl/j aarverslag BEDRIJVEN EN DIENSTEN Mourik eerste Nederlandse gebruiker Trimble S6 Total Stations p donderdag 19 mei 2005 heeft is Mourik de eerste aannemer in GeoMETIUS de nieuwste optische Nederland die gaat werken met deze total stations van Trimble afgeleverd bij Mourik in Groot-Ammers. Hiermee i i optische meetsystemen. Deze recent geïntroduceerde total stations worden op de markt ge bracht onder de naam S6. Deze ta- chymeter is volle- dig kabelvrij, snel, stil en pre cies. Gebaseerd op vijftig jaar er varing op het ge bied van total sta tion technologie, is de Trimble S6 ontwikkeld met de innovatieve MagDrive servo- Kadaster publiceert jaarverslag 2004: zichtbaar in de buitenwereld uitenwereld is het centrale thema van het jaarverslag 2004: het Ka daster treedt meer naar buiten en wordt zichtbaar in de buitenwereld. In melijk dé vastgoedinformatiespecia list van Nederland worden. En de beste uitvoeringsorganisatie in Europa. Om deze ambities waar te kunnen maken 2004 is dan ook veel op de kaart gezet, zal het Kadaster een aantal veranderin- We introduceerden onze producten op internet bij de burger, professionali seerden onze zakelijke dienstverle ning en werkten mee aan het ontwik kelen van Europese standaarden om geografische gegevens te koppelen. We ontwikkelden nieuwe technieken voor het elektronisch aanleveren van akten, Publiek verantwoorden certificeerden GPS-netwerlcen en ga- Als lid van de Handvestgroep Publieke gen door moeten voeren op het gebied van nieuwe ICT-middelen, efficiëntie, vernieuwing en de personeelssamen- stelling. Als onderdeel hiervan heeft het Kadaster de intentie de werkzaam heden centraal aan te sturen. ven vorm aan de samenvoeging van de Topografische Dienst met het Ka daster, begin 2004. Verantwoording volgen wij de Code Goed Bestuur. Wij vinden het belang rijk om ons aan de maatschappij te verantwoorden. Het jaarverslag is daar onderdeel van. Zo willen wij transpa- 2004 was het jaar van beweging. Een rant zijn over onze dagelijkse bedrijfs organisatieontwikkeling is ingezet, in- voering. Over 2004 publiceren we twee gegeven door omgevingsfactoren en versies; een wettelijke versie als uitge- nieuwe ambities. Het Kadaster wil na- breide verantwoording, met een over- Am bities GEO-INFO 2005-7/8 v

Geo-Info | 2005 | | pagina 52