olc dit j aar organiseren wij weer een spetterende feestavond voor u! Om dat het GIN-congres dit jaar voor het eerst in Amsterdam plaatsvindt, is het een re den te meer om er een echte Molcumse avond van te maken. Wij treden binnen in het Molcumse café Weemoed: we gaan terug in de tijd toen het leven nog sentiment had en de cafés overvol zaten met hardwerkende arbeiders die hun leven graag vertolkt zagen in de smartlap van weleer. En waar de kroegbazin de scep ter zwaaide en dorstige lieden aan haar lip pen hingen om de melancholie te proeven In deze entourage viert tante Nelie haar verjaardag. Binnen overstemt luid geroe zemoes de klanken van een accordeon. Deze accordeonklanken begeleiden de ar beiders die de bazin toezingen; tante Ne lie heeft vanavond wat te vieren! Natuurlijk heeft tante Nelie er met Leo voor gezorgd dat het haar gasten aan niets zal ontbreken. De kelders van haar roemruchte café zijn voor uw komst vol gestouwd met vaten wijn en bier. Als ze een goede bui heeft, laat ze haar gasten zelf bier tappen zoveel ze willen. Daarbij is het de onvervalste Hollandse kost wat de pot schaft. In de open keukens wordt het eten onder toeziend oog van tante Nelie bereid. Omdat het vandaag een bijzondere dag is, hebben haar koks de markten afgestroopt op zoek naar verse vlees-, vis- en groentegerechten; het mag vandaag wat kosten! Op 23 november 2005 staan vanaf 19.00 uur de deuren van het Breughelhuys aan de Smalcsteeg 20 in hartje Amsterdam voor u open, waarna het feest om 19.30 uur begint. Vanuit de RAI is deze locatie prima te bereiken met het openbaar ver voer, slechts tien minuten lopen van het Centraal station Amsterdam. De kosten bedragen 39,50 per persoon. Voor aanmelding: www.gincongres.nl msterdam biedt veel mogelijkheden voor een leuk en interessant partnerprogramma. Het programma vindt plaats op woensdag 23 november 2005, de eerste dag van het congres. Na de opening vertrekken de deelnemers naar het Am sterdams Historisch Museum. Na koffie en gebak krijgt de groep een rondleiding door het museum. Het mu seum biedt sinds 1926 onderdak aan het kunstbezit van de stad Amsterdam. Dat kunstbezit is opgebouwd vanaf de zeventiende eeuw, toen het stadsbestuur een Kunst kamer inrichtte in het stadhuis op de Dam. De collectie van het Amsterdams Historisch Museum telt nu 45.000 voorwerpen die opgesteld staan in het museum of die worden bewaard in depots. Zeker de moeite waard! Na dit bezoek gaat de groep naar het restaurant In de Waag op de Nieuwmarlct voor de lunch. Dit restaurant, midden in het oude stadshart van Amsterdam, is ge vestigd in de Waag: het karakteristieke - uit 1488 date rende - monument. De middag wordt besteed aan het maken van sieraden. Een kunstenares uit Driebergen leert iedereen zelf een mooie halsketting in diverse kleuren maken. Deze acti viteit vindt plaats in de RAI zodat iedereen op tijd is voor deelname aan de feestavond! U kunt zich aanmelden via www.gincongres .nl GEO-INFO 2005-9 I •J JL Ml Geo-informatie de ruimte Feestavond fm 1 Partnerprogramma 405

Geo-Info | 2005 | | pagina 31