ZWAARTEPU NTEN V. Afrika. NB 06s 29.900' OL 018s 42.000 ►T AS i ItZ X Noord Amerika. NB 52s 06.800' WL 097s 43.400' ■n - Esther Kokmeijer, grafisch ontwerper, reisfotograaf sther Kokmeijer is grafisch ontwer per en reisfotograaf en maakte sa men met Gijs Bekenkamp een wereldreis naar het zwaartepunt van elk continent. De zwaartepunten zijn bere kend door Jean George Affholder van het Institut Geographique National (IGN) in Parijs. Meer over deze reis is te lezen op haar website: www.daarzijn.nl. In Geo-Info nummer 6, 2004 verscheen een verslag van haar aankomst bij het zwaar tepunt van Afrikain de vorm van een mental map. Later bleek het niet haal baar om alle keren een getekende kaart in goede staat naar Nederland te sturen. Nu Esther weer terug is, volgt daarom het ver volg van haar reis in de vorm van een be levingskaan van de gehele reis en een ver slag van haar ervaringen op weg naar het laatste zwaartepunt van de wereldreis: het zwaanepunt van Europa. Zuid Amerika. ZB 13' 59.500' WL 0609 27.600 Het is al donker en ik heb geen idee waar ilc ben. Net als ik de kaart van Vilnius, Litouwen, uit mijn jaszak wil halen, zie ik een moeder haar kind ronddraaien op een plein. Het indrukwekkende gebouw waar ik naast sta, is gebouwd in Griekse stijl oorspronkelijk voor de god van de donder. Dit is de Kathedraal die aan het 'Katedros Aikste'-plein staat. Op dit plein ligt een wenssteen. Je GEO-INFO 2005-9 jr. JF «I w-"r jfr- l. Wereldreis naar het zwaartepunt van elk continent Het zwaartepunt van Europa

Geo-Info | 2005 | | pagina 32