Bij de atlassen ging het vooral over interactiviteit en de integratie van at lassen en GIS tot geografische kennis systemen. Vanuit Zwitserland werd het concept van de Smart atlas uitge werkt. Verder stelden de Belgen hun nieuwe nationale atlas voor. In totaal waren er presentaties uit 62 landen waaronder vanuit Nederland dertien bijdragen en vanuit België ne gen. De oriënteringsloop werd ditmaal niet door het ITC gedomineerd omdat men tegelijkertijd de gebruikelijke borrel met ITC-alumni georganiseerd had. Voor het eerst waren de ICA com missie-voorzitters nauw betrokken ge weest bij de selectie van de papers zo dat die op een goed niveau zaten. Het enige probleem bij de presentaties wa ren de vele no-shows van mensen die wel betaald hadden en zelfs in de stad gesignaleerd waren, maar hun paper niet kwamen voordragen. Tentoonstellingen De internationale lcaartententoonstel- ling toonde 1.200 kaarten. Daarvan werden drie Nederlandse kaarten voor een prijs uitverkoren: in de categorie Topografische kaarten won de Topo graphic Map of Bhutan van Koert Sijmons (ITC) de eerste prijs en kreeg de 1:25.000 van de Topografische Dienst Kadaster de derde prijs. In de categorie Recreatie- en toeristenlcaar- ten kreeg de topografische fietskaart van Topografische Dienst Kadaster en ANWB de derde prijs (blad Noord-Hol land Noord). De categorieën waarin prijzen werden toegekend waren Topografische kaarten, Toeristenlcaar- ten, Satellietbeelden, Stadslcaarten, Zeekaarten, Globes en atlassen, Reliëf kaarten en Overige. Zoals aangegeven was de commerciële tentoonstelling niet groot met veertig stands; de helft ervan betrof Spaanse bedrijven en instellingen. Natuurlijk was er de tentoonstelling van de kin dertekeningen die meedongen naar een prijs in de Barbara Petchenilc prijs vraag (er was zelfs een videoprogram ma van de manier waarop de nationale inzending van Indonesië hiervoor was voorbereid). En omdat deze prijsvraag haar tienjarig jubileum vierde, was er ook een retrospectieve tentoonstelling i i Deel van de van de beste inzendingen over deze jaren. Gelijktijdig met commerciële het congres in A Coruna bracht ESRI voor de ICA een boek tentoonstelling, uit over deze kindertekeningen, Children Map the World (www.esri.com/esripress). UNICEF zal deze winter weer een wenskaart van deze ICA prijsvraag in de verkoop hebben. Inzendingen voor de Barbara Petchenilc General Assembly Op de laatste congresdag werd er tevens een extra Algeme ne Ledenvergadering van de ICA gehouden. Deze was be legd om te beslissen over een voorstel de naam uit te brei den met International Association for Cartography and Geographical Information; dat voorstel haalde het echter niet. Er werden twee nieuwe leden toegelaten (Benin en Cyprus) en twee nieuwe affiliate members. Tijdens de ver gadering werd de gouden Carl Mannerfelt-medaille uitge reikt aan David Rhind (Groot-Brittannië) en Ernst Spiess (Zwitserland). Er werd bekend gemaakt dat het Executive Committee heeft bepaald dat het congres van 2009 in Santiago in Chili zal plaatsvinden. Maar eerst gaan we van Award. 4 tot 10 augustus 2007 naar Moskou! GEO-INFO 2005-9 1 i

Geo-Info | 2005 | | pagina 45