delen van de verrekijker en micro scoop dienden als referentie voor het invullen van het eiland. Dezelfde aanpak werd gekozen toen de nieuwe Belevingswereld op poster formaat werd geschapen. Een foto van een stilleven bepaalde de contouren van het nieuwe eiland. Door de foto in Photoshop met verschillende filters te bewerken werd een reliëf gecreëerd. Hier overheen kwamen de hoogte-tin ten en zo kwam een gidsbeeld tot stand voor de infrastuctuur en hydro grafie van het eiland. Ook nu vormden de elementen uit het gefotografeerde stilleven de referentie voor het invul len van het eiland. Zo vormde een huisje op de foto de aanleiding voor de landstreek "Thuis", het stadje "Gebor genheid" en de havens "Welkom" en "Vaarwel". Voor de Atlas konden, door het aanpassen van de schaal, nieuwe toponymen worden toegevoegd. De lcaartuitsnedes werden zo gekozen dat de symbolische begrippen die met el kaar samenhangen op één lcaartblad pasten. De plattegrond van de stad "Verande ring" in het centrum van het eiland werd ook voor de Atlas uitgewerkt. Deventernaren herkennen een gespie gelde plattegrond van hun stadscen trum. De negentiende-eeuwse wijken zijn gebaseerd op plattegronden van Parijs. Zo herken je de Jardin des Tui- leries in de stadswijk "Ideeën" en het "Museum voor Moderne Kunsten". De namen van straten en stadswijken verwijzen naar de verschillende gebie den op het eiland. Zo is de stad "Ver andering" een Belevingswereld in het klein. Nieuwe werelden Naast een poster en atlas van de Bele vingswereld heeft de uitgeverij Mete or Press van Sebastiaan Rompa ook een zalcatlas en enkele wandkaarten uitgegeven. Via de website (www.bele- vingswereld.nl) kun je bovendien een e-card voor verschillende gelegenhe den versturen en kun je je eigen kaart ontwerpen. Inmiddels heeft de Atlas ook de aandacht getrokken van be drijven als Philips en KLM, maar ook bijvoorbeeld van de gemeente Amers foort. Onder de naam CompanyMAP Atlas van de Bijbelse Wereld, brengt Rompa nu zelf organisaties en bedrijfsprocessen in kaart. Binnenkort wordt zelfs een Atlas van de Zaken wereld uitgebracht (www.companymap.nl). De Six Sigma kaart toont bedrijven de weg naar verbetering. Jean Klare heeft zijn lcartografische stijl verder uitge werkt (www.hellendvlalc.nl) en komt binnenkort met de "Atlas van het Bijbels Continent" in samenwerking met het Nederlands Bijbel Genootschap. Het is een uitgave met 24 landkaarten die kernpassages van de Bijbel op lcartografische wijze weergeven. Naast de atlas zullen ook ansichtkaarten, posters en (school-)wandlcaar- ten worden uitgegeven. Dat geeft de Kerstkaart een heel nieuwe betekenis! GEO-INFO 2005-11 I I II II I 1!

Geo-Info | 2005 | | pagina 39