p een prachtige dinsdag in ok tober 2005 hebben we met een groep van vijftien vierdeklas sers metingen verricht bij 'onze' mean der in het Geuldal (Epen). Voor de ne gende keer heeft de TU Delft het moge lijk gemaakt dat dit onderdeel van on ze veldwerk-weelc doorgang kon vin den. Joop Gravesteijn, Hans Garlich en enkele studenten zijn wederom in de gelegenheid gesteld ons bij het veld werk te komen helpen. Zonder hun be geleiding en zonder de professionele apparatuur van de universiteit zouden we niet in staat zijn deze lesbrief uit te voeren. Toevallig had ik tijdens het veldwerk mijn fotocamera bij me. Het ochtend licht was op 11 oktober 2005 zo mooi dat het een paar bijzonder mooie foto's heeft opgeleverd. Enkele daarvan heb ik op de website van de school laten plaatsen (www.oelbert.nl - bij de datum 7 november 2005). Hans van Drunen, St. Oelbert gymnasium, Oosterhout Inmiddels zijn de meetgegevens bij Wim Schott van Ingenieursbureau Oranjewoud. Met zijn Autocadpro- gramma verwerkt hij ze weer tot nieu we kaarten. Hij probeert ook de gege vens te verwerken van de opname die Jildou Louwsma, geodetisch ingenieur van de TU en nu werkzaam bij het wa terschap 'Roer en Overmaas', in 1993 heeft gemaakt. Het bleek om precies dezelfde meander te gaan en de me ting had op dezelfde manier plaatsge vonden. Eerder dit jaar heeft Joop Gra vesteijn die gegevens van haar gekre gen. Mocht het Wim Schott lukken ook die meting te verwerken dan zou een kaart ontstaan waarop de veranderin gen in de meander tussen 1993 en 2005 zichtbaar zullen zijn. GEO-INFO 2006-1 él 'li Geodesie op St. Oelbertgymnasium

Geo-Info | 2006 | | pagina 20