Verslag eerste GIN-congres 23 - 24 - 25 november 2005 ijdens het 22e Geodesia Congres in oktober 2003 nam de vereniging Geo-informatie Nederland het stokje over van stichting Geodesia. GIN organiseerde haar eerste GIN-congres op 23, 24 en 25 november 2005 in de RAI te Amsterdam met als thema "Geef Geo-informatie de ruim te!". Dit verwijst naar de 'ruimte' (het heelal) als belangrijke bron voor geografische informatie, naar het gebruik van geo-informatie in de maatschappij maar ook naar de vere niging Geo-informatie Nederland. Het congres bestond uit een lezingenprogramma en een vakbeurs. In dit verslag vindt u een samenvatting van de lezingen, een foto-impres sie van de vakbeurs en een terugblik op congres en de Alge mene Ledenvergadering van GIN. pdv nnh«? r EIXJ5 2 005 G 1 ri De lezingen waren per dag vanuit een ander perspectief opgezet. Tij dens de eerste dag ging het om een blik van 'buiten de geo-informatie'. Hoe kijken andere organisaties tegen geo-informatie aan? Welke verande ringen zien zij op ons afkomen en hoe moet het vakgebied bijdragen aan toekomstige ontwikkelingen? Hoe beschouwen zij in dit verband de vakvereniging Geo-informatie Neder land? Op de tweede dag werden structuren belicht die voor de toe komst van geo-informatie van belang zijn. Welke bepalen het geo-informa tie landschap in 2007? Hoe kunnen wij ons planmatig op deze structuren voorbereiden? Wat is de veranderen de rol van de geo-informatie-techno- logie? En sluit het beleidsplan GIN wel aan op deze ontwikkelingen? Tij dens de derde dag was er vooral aan dacht voor ontwikkelingen in de da gelijkse praktijk. Welke technologi sche ontwikkelingen komen er op ons af? Zijn de werkprocessen buiten de deur sterk veranderd? Een aantal interessante projecten en werkme thoden passeerden de revue. Verspreid over het congres zijn voorts vier prijzen uitgereikt: de prijs voor het beste studentenpaper, de GIN- prijs, de lcartografieprijs en de prijs voor de winnaar van de fotowedstrijd. Ook deze vindt u in dit verslag terug. De lezingen van de sprekers tijdens het congres worden verzameld; u kunt vinden op de congres-website: ze www.gincongres.nl. GEO-INFO 2006-1 - u Geef Geo-informatie de ruimte!" geef informatie r u

Geo-Info | 2006 | | pagina 26