AGENDA Als redeacteur van Geo-Info beleef je het genoegen re gelmatig, ook al is het geen nieuwjaar, aan een gro te verscheidenheid aan bijeenkomsten te mogen deelnemen. Soms boeiend, soms vermoeiend, soms verve lend of juist erg interessant en meestal gelardeerd met een hapje en een drankje aan het eind. Op een recente bijeenkomst van, laat ik maar zeggen, niet meer zulke jeugdige medewerkers uit de landmeetkundi ge wereld werd een enthousiast en juichend verhaal ge bracht door een van de topmanagers van een grote lande- 1 lijke geo-dienst. Hij zat er nog maar kort maar het was er I allemaal erg mooi en geweldig. De dienst was modern, bij de tijd en geavanceerd, en verrichtte een onmisbare func tie in de hedendaagse maatschappij, was leverancier van een handvol vitale en handige producten om die maatschappij te laten draaien. En dat niet alleen binnen ons vaderland maar ook nog in speciale projecten verspreid over de hele wereld. En er werden miljoenen verdiend. Kortom: een fantastisch bedrijf om bij te werken. Maar ja, hij werkte er nog maar kort. Hij had het pas nog uitgelegd aan oud-collega's van de zaak waar hij vroeger werkte en die zijn nieuwe geo-bedrijf nog steeds zagen als een ouderwetse, suffige en stoffige dienst. En dat was jammer voor onze topman want diens voorgangers hebben toch ook ja renlang eenzelfde juichverhaal verteld, maar blijkbaar naar buiten nog met wei nig positief resultaat. Maar dat komt nu allemaal goed. In ieder geval waren de toehoorders op de bewuste bijeenkomst zo enthousiast dat zij wel direct bij dat bedrijf aan het werk zouden willen maar dat kon niet, ze waren al te oud en dat zou de gemiddelde leeftijd daar de verkeerde kant op duwen. Op een andere bijeenkomst waar jongeren van datzelfde bedrij f bij een waren, was de voldoening wat meer getemperd. De aandacht was daar vooral gericht op mogelijke gevolgen van de aangekondigde afslanking, opheffing van standplaat sen, verhuizing, verplaatsing, omscholing naar ander werk en uitplaatsing. Waar schijnlijk nodig om nog meer winst te maken, maar wat de nodige onrust veroor zaakte. Het maakt blijkbaar veel uit vanaf welke plaats (of vanaf welke hoogte) je ergens naar kijkt. Maar vooral ook watje wilt zien. Want wij Nederlanders staan bekend als een stel ontevreden eikels die vooral erg ingenomen zijn met eigen doen en laten, die alle belemmeringen om gelukkig te zijn aan anderen toereke nen en die meer aandacht schenken aan negatieve aspecten van anderen dan aan hun goede kwaliteiten. Ook managers zouden zich daaraan schuldig maken. Deze laatste wijsheid leerde ik op een derde bijeenkomst, nu van een bedrijf dat iets te vieren had. Er was een bekend voetballer ingehuurd om een peptalk te hou den en die jongeman (een voormalig keeper) gebruikte de opgedane ervaringen en wijsheden uit zijn sportverleden om de geniale oplossing te vinden om je team (of je medewerkers) tot steeds hogere prestaties te brengen. Ophouden met kan keren over slechte eigenschappen van anderen, niet sarcastisch meer doen over miskleunen en vooral schouderklopjes uitdelen en mensen prijzen en belonen voor hun goede inzet. Als baas dus meer oog hebben voor de goede kwaliteiten van je medewerkers, en als medewerker meer blijheid tonen voor de voordelen om bij deze baas te mogen werken. Dat alles moet dan weer leiden tot meer tevre denheid (en dus hogere prestaties) en tot heil van iedereen. Eigenlijk niets meer of minder dan een oude bijbelse waarheid: "tel je zegeningen". Welke zegeningen in het eerstgenoemde bedrijf daarvoor in aanmerking komen, weet ik niet zo. Schouderklopjes worden er wel uitgedeeld maar ik heb niet ge hoord dat het tot tevredenheid leidt. Is ook moeilijk als je een schouderklopje (prestatiebeloning) van vijf procent verwacht en maar de helft krijgt bijvoorbeeld. Gezien de hierboven beschreven stelling moetje dan toch blij zijn datje inzet niet op nul is gewaardeerd. Maar zo werkt dat geloof ik bij het voetballen ook niet. Daarom wens ik alle geo-medewerlcers bij grote of kleine bazen (en natuurlijk ook het Nederlands voetbalelftal) dat er in het komend jaar voor u allen veel zegenin gen mogen zijn om te tellen. Theo Scheele, redacteur GIN 26januari 2006 4e GML-estafette, Topografische Dienst Kadaster, Emmen. Zie bericht op p. 539 in nummer 11. 20 april 2006 Studiedag Geo Mobiliteit 1 juni 2006 Studiedag Andere overheid, andere geo-info? Tevens Algemene Ledenvergadering GIN. 14 september 2006 Studiedag Geo en Waterbeheer. 15 november 2006 4e GIN-symposium 2006, Reehorst, Ede. BINNENLAND 20 januari 2006 Promotie Joep Crompvoets, Wageningen Univer siteit. Zie bericht op p. 588 van nummer 12. 25 januari 2006 Promotie Bastiaan van Loenen, TU Delft. Zie bericht op p. 588 van nummer 12. 27januari 2006 Conferentie Promoting Value-added GI Services, Den Haag. Zie bericht op p. 588 van nummer 12. 29 september 2005 - 5 maart 2006 Tentoonstelling "De Magie van de Bosatlas", Nationaal Onderwijsmuseum Rotterdam. B www.onderwijsmuseum.nl 8 t/m 11 mei 2006 ISPRS mid-term symposium: Remote sensing From pixels to processes, ITC, Enschede. B www.itc.nl/isprsc7/symposium2006 BUITENLAND 22 februari 2006 GIS-o-polis, Flanders Expo, Gent. B www.flagis.be 15 t/m 17 mei 2006 UDMS 2006 - 25th Urban Data Management Symposium, Alborg (Denemarken). B www.udms.net WWW.GEO-INFO.NL redactie@geo-info.nl GEO-INFO 2006-1 HEIL EN ZEGEN O

Geo-Info | 2006 | | pagina 5