Overleg bij de binnendienst. Theo Scheele redacteur telijlc gewerkt aan grote projecten als de HSL, de Betuwelijn en de Wester- scheldetunnel. Vermeldenswaard zijn ook interessante opdrachten als de ondersteuning bij de interne verhui zing van Ford in Genk waar een aantal robotopstellingen van plaats moesten veranderen. Kun je dat, vroegen ze aan Coenradie jr., die eerst 'ja' zei en toen begon na te denken hoe dat zou moe ten. Maar het was allemaal meetwerk dus dat moest kunnen. En het ging ook. Later moest ook in de Ford-fabrielc in Duitsland het nodige worden ver plaatst en weer later kwamen er op drachten van DAF in Eindhoven. Een andere greep uit de bijzondere op drachten zijn de hoogtemetingen op daken van alle IKEA-vestigingen in Nederland en het opmeten van een be graafplaats inclusief alle bestaande graven in de gemeente Deurne. Een Voor de Phileasbus leuke opdracht betreft een proef met (een bus zonder een onbemande lange bus in Eindho- chauffeur) werd de ven. Hiervoor moest het af te leggen voorgeprogrammeer traject worden opgemeten en mag- de route in het neetpunten in het wegdek worden asfalt vastgelegd. aangebracht waarmee de bus zijn positie kan bepalen en zelf zijn voorgeprogrammeerde route kan vinden. De bus rijdt al wel, weliswaar eerst nog even met chauffeur. En naast al het lopende 'gewone' landmeetkundige werk, zoals topografische en kadastrale metingen, bevat de order portefeuille ook opdrachten voor deformatiemetingen, vo lumebepaling, maatvoering in de woning-, utiliteits- en wegenbouw, het vervaardigen van revisietekeningen en metingen ten behoeve van milieuvoorzieningen en van ar cheologische opgravingen. Op dit moment is een meetploeg bezig met het inmeten van een door archeologen gegraven sleuf in de binnenstad van Breda; en in Delft moet deze week op verzoek van de TU een binnenhuismeting worden gedaan van lekkende aquariums in een winkelpand. De re sultaten van die meting moeten dienen als bewijsmateriaal bij een lopende rechtszaak. De basis van het bedrijf is gevestigd aan de Hallenweg aan de rand van Best. Van hieruit vertrekken de meetploegen (als ze al niet direct van huis uit op stap zijn gegaan) gewa pend met tachymeter, GPS-ontvanger of met de gewone meetband naar hun werk. Soms komen ze aan het eind van de dag even terug om meetwerk 'uit te lezen' of wat voor de volgende dag voor te bereiden. De binnendienst voert hier de activiteiten uit die niet plaatsgebonden zijn. Een rondgang door het kantoorgebouw brengt ons langs kamers waar respectievelijk de directeur, de specialisten, de projectleiders of de uitvoerende medewerkers hun eigen vaste werkplek hebben. Een mooie kamer is gereserveerd voor Wouter Coenradie met ondersteunende rechterhand (Roger Hesselberth) en dito linkerhand (Jacqueline Lub). De boekhouding wordt verzorgd door Corrie Dronlcers. Van Dijlce en Hans van Praat werken ongestoord in een aparte kamer aan het steeds maar aanpassen en ontwikkelen van de software. In de projectenkamer zijn via de beeldschermen gevarieer de opdrachten in behandeling: Danielle van der Aalst is be zig de berekende maten op een bouwtekening een centime ter of zeven om te zetten omdat is gebleken dat de tekening van de architecten niet helemaal correct was aangeleverd. Joep Beusenberg verwerkt een met GeoPro opgemeten ter reinsituatie en zet die om naar AutoCAD. De bijbehorende opdrachtenmap is voorzien van een barcode-sticker en wordt gescand bij elke fase van het werk. De bedrijfsadmi nistratie haalt daaruit alle voor haar van belang zijnde ge gevens. Elise Amrhein controleert een GBKN-project uit Nuenen. Over haar beeldscherm rollen regelmatig een paar gele cir kels waarmee accentpunten zichtbaar worden gemaakt. Dit onderdeel van het programma GTCKey wordt oneer biedig de ballentent genoemd. Naast de PC lag het resul taat van pas berekende inhoudsberelcening van zandmas- sa's in een milieuproject. Joop Farla tenslotte was doende in AutoCAD kadastrale grenzen te karteren rondom een gebied waarvan de maten in het terrein moeten worden uitgezet. GEO-INFO 2006-2 Het thuisfront

Geo-Info | 2006 | | pagina 15