Of de rijke mogelijkheden van een kaart Desmond Spruijt, Mapping Worlds e rode draad in de ontwerpen van Mapping Worlds is het weergeven van verhoudingen en schaal. We ordenen en presenteren gegevens op nieuwe manieren. Door kaartbeelden te maken die herkenbaar zijn maar toch fundamenteel afwijken van het vertrouwde beeld, verrassen we hopelijk de lezer. Bovendien bieden we hem of haar de mogelijkheid om nieuw inzicht te krijgen in het onder werp. Niet voor niets gebruiken we kartogra fie. Los van de kracht van visuele com municatie zijn veel mensen geboeid door kaarten. Mooie kaarten bereiken een groter publiek dan rapporten en ta bellen over hetzelfde onderwerp, ook binnen bedrijven en instellingen die zich met het onderwerp bezighouden. Veel inspiratie haalt Mapping Worlds uit de traditie van rijk gedecoreerde, historische kaarten: minutieuze, ver zorgde kaarten die de lezer een schat aan topografie boden en ook zaken als stadsgezichten en klederdrachten lie- ft I A Anamorfose op basis van de bevolkingsomvang per land. GEO-INFO 2006-2 «UN IHQW i:n W' De wereld anders getoond Mensen hebben vaak maar een beperkt beeld van de wereld, ik ook. ledereen bekijkt de wereld toch, bewust of onbewust, vanuit zijn eigen positie en perspectief. Mapping Worlds wil het zicht op de wereld verbreden. We maken ontwerpen op het grensvlak van kartografie, gegevens-presentatie, vormgeving en kunst. Door die terreinen te combineren, bieden we de lezer een nieuwe blik op bekende onderwerpen. Het zwaartepunt ligt op internationale thema's. World Population Total: 6,464,?50 [thousand] lï

Geo-Info | 2006 | | pagina 24