1* M* Alle landen even grootéén land, één stem, één grootte. Summary A different view on the world Anamorphoses are able to present geogra phic data in such a way, that the public is challenged to view the world differently, an effect which cannot always be achieved with traditional cartographic products. Presen ting various examples that were produced for a wide variety of contractors, the author shows how Mapping Worlds makes use of anamorphoses and other visualisations to clearly represent international topics. Keywords visualisation, infographics, applications De toekomst: data animated mapping De afgelopen twee jaar heeft Mapping Worlds kunnen wer ken aan een gestaag groeiend oeuvre. De wereld is al op heel wat verschillende manieren getoond. Onze opdracht gevers waarderen zowel het verrassingseffect van de kaar ten als de nieuwe blik die de kaarten werpen op een onder werp. En het einde op het terrein van 'data animated map ping' is nog lang niet in zicht. Samenvatting De wereld anders getoond Anamorfosen kunnen geografische gegevens op zo'n manier presen teren dat het publiek wordt uitgedaagd om op een nieuwe manier naar de wereld te kijken, wat niet altijd mogelijk is met traditionele kartografische producten. Aan de hand van verschillende voorbeel- Mapping Worlds: www.mappingworlds.nl den, die voor diverse opdrachtgevers zijn vervaardigd, laat de au- Millenniumdoelen Atlas: www.ncdo.nl teur zien hoe Mapping Worlds anamorfosen en andere visualisaties Commitment for Development Index: ww.cgdev.org/section/ Résumé Le monde présenté autrement Les anamorphoses peuvent présenter les données géographiques d'une telle manière que le public est invité a observer le monde d'une nouvelle manière, ce qi n'est pas tou- jours le cas avec les produits cartographi- ques traditionnels. A l'aide de différents exemples, réalisés pour différents maitres d'oeuvre, 1'auteur indique comment Map ping Worlds peut créer des anamorphoses et autres visualisations pour présenter des sujets internationaux d'une manière com prehensible. Mots clês visualisation, infographique, applica tions gebruikt om internationale onderwerpen inzichtelijk te presenteren. Trefwoorden visualisatie, infographics, toepassingen initiatives /_active/cdi/_maps - Voor gebruik van kaarten uit de World Population Map Series info@mappingworlds .nl MUSEUM VOOR OVERBODIG BELEID Overbodige regelingen en nota's, com missies die niets meer toevoegen en bekende boodschappen herhalen of onzin uitdragen. Het Museum voor Overbodig Beleid wil ze graag tentoon stellen. De missie van het Museum is om de discussie over overbodig beleid op ludieke en kritische wijze op gang te brengen en hierdoor ruimte en ont wikkelingsmogelijkheden te schep pen voor beleidsmakers en bestuur ders. Het museum opent op 6 april 2006, tijdens het Innovatiecongres, haar deuren voor het publiek. De ex positie duurt tot 30 juni 2006. Mu seumstukken die niet tentoongesteld worden, zullen worden opgeslagen in het depot. Bron: Nieuwsbrief 14 van InAxis Commissie Innovatie Openbaar Bestuur (www.inaxis.nl) GEO-INFO 2006-2 One country, one vote, one size

Geo-Info | 2006 | | pagina 28