GiN Studiedag 3D Topografie: gebruikerswensen en huidige mogelijkheden De sectie Vastgoedinformatie en Geo-ICT (VIGI) van Geo-Informatie Nederland (GIN) organiseert op vrijdag 28 april 2006 in De Meern een studie dag in het kader van het Bsik Ruimte voor Geoinformatie (RGI) project '3D Topografie'. Het ochtenprogramma be staat uit het presenteren van vier re presentatieve use cases: gemeente 's Hertogenbosch: Gebou wen - boven elkaar liggende objec ten en meervoudig ruimtegebruik, met name voor wat betreft de infra structuur; AGI-RWS: Google Earth, het plan om een 'overheidslaag' aan Google Earth (21/2D) toe te voegen; AHN-stuurgroep: Lekdijk - Water- keringheheer; toetsing 3D-kartering vanuit laserscanbestanden met de GBKN; TD Kadaster: TOP10 NL; voorstel voor de modellering van de 3D- infrastructuur en een 3D-voorstel- ling van gebouwen Het middagdeel bestaat uit: twee samenvattende presentaties over de stand van zaken op het ge bied van 3D-technologie, met name inwinning en verwerlcing/opslag; confrontatie van de technologische mogelijkheden met de eisen van de use cases en eerste indicatie van de lacunes; sïotdiscussie waarin mogelijke (an dere toekomstige) gebruikers onder meer hun mening kunnen geven op de representativiteit van de cases. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden, maar u dient zich wel vooraf in te schrijven via het formulier op www.gdmc.nl/3dtopo. INFORMATIE "U kunt voortaan zelf een kijkje ne men in de toekomstige Kanaalzone. Vanuit een luchtballon ziet u de stad liggen met daarin de Kanaalzone dui delijk herkenbaar aangegeven. U ziet in grote lijnen wat de plannen voor dit gebied zijn." Zo luidt de introductie tekst. De Virtuele Kanaalzone is te vin den via de startpagina van de gemeen te www.apeldoorn.nl of direct via In de Ban van Maas en Waal Dit boek beschrijft de geschiedenis van de regionale en lokale wa terstaatszorg in het ge bied tussen de Waal en de Maas vanaf 1300. De aanleiding voor de uitga ve was het opgaan van het polderdistict Groot Maas en Waal in het wa terschap Rivierenland. De auteurs schetsen een beeld van zowel de insti- Waterschapszorg in verleden, heden en toekomst. A.MAJ. Driessen en G.P. van de Ven (red.). Uitgave van het Waterschap Rivierenland, 2004, ISBN 90 9018909 2, prijs 19,90. tutionele geschiede nis als de geschiede nis van de dijken- bouw en de waterbe heersing. Daarbij heb ben zij ook aandacht voor de geschiedenis van de techniek, bij voorbeeld voor het stoomgemaal bij Ap- peltern, dat zich in dit beheersgebied be vindt. Negen gemeenten minder Het aantal gemeenten in Neder land is op 1 januari van dit jaar verder uitgedund. Van 467 eind 2005 is het geslonken tot 458. Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg fuseerden tot Katwijk. Sassenheim, Voorhout en Warmont gaan verder als Teylingen. Amerongen, Doorn, Driebergen-Rij- senburg, Leersum en Maarn vormen de nieuwe gemeente Utrechtse Heu velrug. In Noord-Holland fuseerden Drechterland eii Venhuizen tot Drechterland. Binnenlands Bestuur, 6 januari 2006 Apeldoorn lanceert Virtuele Kanaalzone Met het starten van de nieuwe web site over de Kanaalzone lanceert de gemeente Apeldoorn een voor haar nieuw communicatiemiddel. Voor taan kunnen bezoekers van de ge meentelijke website de plannen voor de Kanaalzone ook driedimensionaal (3D) vanuit de lucht bekijken. Dit '3D- vliegen' is uniek en biedt nieuwe com municatiemogelijkheden. www.apeldoorn.nl/ka- naalzone. Bezoekers van de website moeten wel beschikken over een PC met ADSL of kabelverbinding en de toepassing werkt al leen onder Internet Ex plorer. De keuze voor de Ka naalzone als virtueel project is bewust. Het project Kanaalzone is een omvangrijk her- structureringsproj eet van maar liefst tien kilometer lang en ruim honderd hectare groot, dwars door Apeldoorn. Dit omvangrijke ge bied ondergaat de komende twintig jaar een ware metamorfose. De her structurering zal veel effecten hebben op het aanzien van Apeldoorn. Door het introduceren van de Virtuele Kanaalzone heeft de gemeente een nieuw communicatiemiddel waarmee plannen nog beter inzichtelijk wor den. 87 I Gao-lnfortnatie Nederland Aj. UwWM G.P 1MB ff» Vsrt GEO-INFO 2006-2

Geo-Info | 2006 | | pagina 41